| Andreea9222 a întrebat:

Cine stie remedii naturale pentru pistrui?
In cat timp se rezolva?
funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

Cu regret trebuie sa te anunt ca de pistrui nu poti scapa. Cremele, solutiile sau tratamentele naturiste nu fac altceva decat sa ii atenueze. Perioada depinde de la o persoana la alta. Am gasit pentru tine niste site-uri cu cateva tratamente naturiste.
http://www.util21.ro/......patata.htm
http://www.kudika.ro/articol/frumusete~tips/3925/adio-pistrui.html
http://www.tratamente-naturiste.info/......-Efelidele

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

De ce vrei sa scapi de pistrui? Mie personal imi plac persoanele pistruiate, au un farmec aparte.

| anad a răspuns:

Daca ii tamponezi cu suc de lamaie se estompeaza si nu mai sunt asa vizibili. Tratament pentru inlaturarea definitiva nu cred ca este.

| traficanta a răspuns:

Am citit eu intr-o revista ca, cica, cu suc de castraveti happy Nu sa il bei, in fiecare zi dimineata si seara tamponezi cu suc de castravetihappy

Pe net sunt multe retete daca stai sa cauti. dar nimeni nu stie cat de bune sunt intr`adevar.

Nu incerca cu creme pentru ca o sa iti afecteze pielea