| anonim_4396 a întrebat:

Hei.TPU. in ultima vreme am fata foarta uscata, adica am niste cojite si daca racai cu unghia se cunoaste si mai rau. ceva idei? din ce cauza credeti ca mi.au aparut? si ce. mi recomandati?

6 răspunsuri:
| Hollocause a răspuns:

Pai te dai cu crema cred ca te-ai dat cu ceva pe fata expirat eu iti recomand fondu de ten de la avon fundita?

| nom a răspuns:

Am patit si eu la fel ca tine.dermatologul meu a spus ca e din cauza frigului.seara spala-ti fata cu apa calda, si apoi foloseste o crema hidratanta:*

| anca174 a răspuns:

Si eu patesc asa, la ine e de la frigsad incearca sa folosesti o crema hidratanta, poti incerca ceva de iarna. Inainte de a iesi din casa date cu cremahappy Mai poti folosi si ulei de masline(cand stai pe acasa) e foarte bun happy

| Crina_8634 a răspuns:

Ai tenul uscat. Foloseste o crema hidratanta.
Eu o folosesc pe asta http://www.cosmeticeromanesti.ro/......50-ml.html si imi place mult.

| Rus_Diana_1989 a răspuns:

Buna. Ce varsta ai si cum ti-ai defini tenul (uscat, mixt, gras, sensibil)?

| andrei_2789 a răspuns:

Buna Andreea. ar fi bine sa mergi la cea mai apropiata farmacie naturista iar asistentul iti va recomanda o crema special pentru nevoia tenului tau. parerea mea este sa folosesti si suplimente alimentare in paralel, daca nu-si fac efectul apeleaza la medic. cauze ar fi lipsa anumitor minerale din organismul tau.