| ArianaArii02 a întrebat:

Scuzati categoria..imi poate spune cineva care fond de ten e mai bun : cel pudra sau cel crema?
Multumesc big grin

5 răspunsuri:
| Cherry56 a răspuns:

Depinde de ce iti doresti. Daca iti doresti o acoperire si rezistenta mai mare ti-l recomand pe cel lichid sau crema.
Daca vrei o acoperire mai usoara care sa absoarba transpiratia, mai ales ca acum este vara, ti-l recomand pe cel pudra.
O combinatie intre cele doua din punctul meu de vedere ar fondul de ten de la Bourjois Flower Perfection (pe care si eu il folosesc si sunt multumita) care desi este un fond de ten lichid se usuca mat si confera rezistenta ok precum si lejeritatea unui fond de ten pulbere fara a mai folosi pudra in plus.

| ale153 a răspuns:

Dupa parerea mea daca doresti o putere de acoperire mare foloseste cel crema, daca doresti o acoperire mai light foloseste cel pudra. happy

| ArianaArii02 explică:

Cel crema nu va "curge "? Adica va fi rezistent?

| Cherry56 a răspuns (pentru ArianaArii02):

Nu fiindca se usuca mat

| TheHauntedDoll a răspuns:

Eu folosesc unul pudra, cel lichid e pentru suprafete mari, dar daca vrei sa iti ascunzi un cos cel pudra e perfect.