| Bububu01 a întrebat:

Voiam sa va intreb daca stiti cateva trucuri ce m-ar putea ajuta sa invat sa merg pe tocuri. Am o problema groaznica in aceasta situatie. Amj incercat chestia cu cartea pe cap dar nu am rabdare si ma enervez ca imi tot cade. Daca stiti niste metode eficiente, eu ofer vot si funda raspunsului ajutator.

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Trucul cu cartea pe cap e ca sa mergi cu spatele drept nu ca sa mergi pe tocuri. Incepe cu tocuri mai joase 6-7 si poarta-i prin casa zilnic pana te obisnuiesti. Calca incet, ferm, un picior o data, calca prima data pe varf.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

In sfirsit o intrebare pe gustul meu, mersi. Succes. laughing

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mina! Exerseaza cu tocurile prin casa, pe afarăî fără carte pe cap, tu trebuie să îi rodezi, ca si la o masină nouă, îi faci rodajul la drum lung, asa si cu pantofii, poartă i pe distante lungi, dar nu mergi repede, mergi usor sa nu cazi si nu trebuie sa mergi toata ziua, mergi zilnic cu ei pină se lasa, cate putin in fiecare zi, ce vîrstă ai? Esti la scoală? Sau la servici? Daca la scoală te lasa cu tocuri partă i si la scoală, cu cit îi porti mai mult cu atit piciorul se obisnuieste cu pantoful si nu te vor durea, bate, si vei invata sa mergi cu ei. Multumim pentru intrebare. Sanatate multă. Ce inaltime are tocul pantofului?