| anonim_4396 a întrebat:

Hei, TPU! Vreau sa aud si parerea voastra. Un om casatorit, cu 2 copii(o fata de 17 ani si un baiat de 11), care nu lucreaza, nu se intelege bine cu sotia, bea, o bate, nu discuta cu copiii, tipa la ei, e foarte autoritar etc spune ca ori pleaca in lume, ori se spanzura, ce motiv ar avea sa spuna asta? As vrea sa stiu ce ar putea fi in sufletul lui. In afara de a vorbi cu respectivul. Ma gandeam ca poate e neimplinit sufleteste, stie cat rau face familiei, dar nu vrea sa se schimbe sau spune ce spune pentru ca nu e apreciat nici de sotie, nici de copii; pentru ca poate nu vede ce sansa i-ar mai putea oferi viata, crede ca nu mai poate spera la nicio realizare deosebita, nu mai e motivat de ceva sa traiasca sau spune asta pentru a atrage atentia, pentru ca ceilalti sa,, il observe", sa se poarte mai bine cu el.

Dar femeia batuta de sot, de ce se resemneaza cu viata ei? Pentru ca stie ca femeia,, trebuie" sa-i fie supusa barbatului sau pentru ca nu are unde sa se duca? Ce ar putea fi in sufletul ei?

Daca aveti nevoie de detalii, puneti-mi intrebari si va raspund.

Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Langa un astfel de barbat nu poti trai,nu neaparat trebuie sa fie ceva in sufletu lui,asa e genu lui,face pe nevinovatu cand de fapt nu e barbat,orice suferinta ar avea daca i ar pasa de familie ar incerca sa schimbe situatia,ar vb cu familia pentru ca,conteaza si parerea sotiei,a copiilor si ar face ceva sa fie bine pentru toti, in cazu de fata pot sa bag mana in foc ca problema va fi aceiasi si nu se va schimba deloc daca cineva nu intervine pentru binele sotiei, copiilor...in sufletu sotiei ce poate sa fie in afara de tristete, nefericire si ganduri negre?

| ThisIsIoanaBlack a răspuns:

Nu stiu