| Mirellalala a întrebat:

Hei voi! am o problema cu semnele de la cosuri si cosurile... puteti sa imi recomandati o crema de la farmacie sau de oriunde? va rog!

7 răspunsuri:
| ninaelenadobrev a răspuns:

Foloseste betadina sau sunt la avon creme foarte bune daca nu atunci poti lua chiar o crema bb si sa incerci

| positivity a răspuns:

Toată lumea vrea să aibă un ten perfect, fără imperfecțiuni, dar acest lucru nu prea e posibil în preajma adolescenței.
Îmi pare rău că spun asta, dar renunță la ciocolată.
http://www.derminax.ro/articole/acnee-hormonala/
Ca oricare alt om, am încercat şi eu diverse produse pentru coșuri, unele eficiente, altele nu.
Primul lucru pe care l-am folosit împotriva coșurilor, a fost lămâia. Bine, o încercare proastă. Nu ţi-o recomand.
Plus că am mai folosit şi alte produse de la Gerovital Plant, unele sunt bune, altele sunt varză.
Primul lucru care l-am folosit contra acneei şi chiar m-a ajutat, a fost un produs din catalogul Oriflame, din gama Pure Skin.
Mi-am cumpărat acum două luni, câteva produse pentru coșuri, pentru că am auzit că sunt bune. Îmi cumpăr: gelul pentru îndepărtarea coșurilor ( http://ro.oriflame.com/products/product-detail.jhtml?prodCode=24752 ), gelul de curățare exfoliat ( http://ro.oriflame.com/products/product-detail.jhtml?prodCode=20194 ) şi o loțiune tonică pentru puncte negre.
De la loțiunea aia, m-am iritat şi mi-am ars tenul în același timp, deci nu ţi-o recomand.
Iar celelalte două produse, gelurile (pentru îndepărtare, şi exfoliat) pot spune sincer că m-au ajutat foarte mult. Se vede diferența din prima zi.
Şi eu am rămas uimită de rezultat.
Acum, am mai rămas cu jumătate din gelul exfoliat, pentru că cel pentru îndepărtarea coșurilor mi s-a terminat acum câteva zile.
Mi-am mai cumpărat acum câteva zile Acne-n Pimple Cream (de la Himalaya). Am folosit-o doar două zile, şi o voi mai folosi să văd dacă este bună sau nu. Până acum mi se pare ok.
http://www.sanafarm.ro/......-2738.html
Dar, îţi recomand gelurile despre care ţi-am spus mai sus de la Oriflame, pentru că chiar sunt foarte bune.
Sunt fantastice!

| NoSmile a răspuns:

Buna!
Mergi la un dermatolog, el este cel mai indicat sa-ti dea un tratament pentru acnee.
Pentru ca iti poate aparea din mai multe cauze. Unul ar fi sa ai microbi in sange.
Plus ca se dau in functie de ten(daca il ai gras/uscat, etc)
Nu e de joaca!

| razvanf a răspuns:

Du-te la o farmacie veterinara si ia mibazon (vorbesc serios), eu am folosit si este foarte bun si ieftin!

| Sory_Sory_1997 a răspuns:

Cosurile trec singure... daca vrei sa nu ti se vada incearca fondul de ten(dar nu in exces)

| Infinityy a răspuns:

Eu mi-am luat un tratament de la dr. plant care este folosit de toti adolescentii.
Si chiar da rezulta, au inceput sa-mi dispara semnele si cosurile si folosesc de 2 saptamani. ^^
Este o crema si o masca, dar mai poti cumpara si masti de argile, care la fel dau rezultate.
Eu folosesc si tratamentul dr. plant si argila!batting eyelashes
Funda? :*