| didoyeneas a întrebat:

Hei.vreau sa imi vopsesc barba..nu am cine stie cata, dar sunt blond si nu se prea vede..si m-am gandit sa o fac neagra,., am cumparat o vopsea care se duce la cateva spalari, cum trebuie sa procedez?

5 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Nu te-ai gandit prea bine, ar trebui sa iei o vopsea castaniu mediu, o sa arate ciudat parul blond si barba neagra.In plus operatia asta o puteai face la frizerie, am vazut recent tarif pentru asa ceva si costa in jur de 15 lei.Pentru aplicare vopselei exista pensule speciale, late cam de 3 cm, subtiri de 3mm care te ajuta la prepararea vopselei dar si la aplicarea ei.

| didoyeneas explică (pentru Mihaela1964):

Am barba blonda, in cap m-am facut brunet!

| Mihaela1964 a răspuns (pentru didoyeneas):

In cazul asta va arata bine barba neagra.

| RandyMarsh a răspuns:

Salut!
Pai ar cam trebui sa procedezi cum scrie pe cutie.La toate vopselele scrie.

| didoyeneas explică:

Precizez ca am mai incercat o data, am dat cu o pensula dinaceea pentru pictat, mica, am tin'o 10 minute pe fata, si nu s-a prins, si s-a si dus greu de pe piele.