| Aleee19 a întrebat:

Heii! Am o intrebare: Stiti cumva cum imi pot albii dintii mai tare fara a apela la dentist? ...Stiu ca trebuie spalati in fiecare zi, dar mai exista si alte metode in afara de asta? Dau Funda!:*

3 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Exista o pasta de dinti pe care ti-o recomand: Signal - white now.
E destul de eficienta, fata de altele.

http://www.newbeauty.com.tr/wp-content/uploads/2012/12/Untitled-29.jpg

De asemenea, spala-te pe dinti cu bicarbonat de sodiu alimentar, cam de doua ori pe saptamana. Nu trebuie sa faci abuz deoarece iti poate distruge smaltul dintilor.

| BiuL a răspuns:

O data pe saptamana spala-te cu bicarbonat de sodiu ca si cum te-ai spala normal cu pasta. Cu pasta de dinti trebuie sa te speli de doua ori pe zi, Colgate Max One White e buna. Exista si benzi de albite Crest White Strips care pot fi procurate de pe net.

| KSD a răspuns:

Daca dispui de vreo 200-400 ron iti recomand benzile CREST pentru albiore, le poti cauta si asa pe net, rezultatele se vad dupa primele aplicari ale benzilor. sunt cele mai bune, eu nu le pot folosii inca pentru ca am aparatul dentar, dar dupa ce il dau jos clar mi le cumpar. am vazut pe facebook zeci de tipe care le folosesc si chiar am intrebat daca e pe bune. te poti convinge singura!