| anonim_4396 a întrebat:

Heii :)
Am o mica problema cu unghiile.
Am unghiile FOARTE urate :D
Mi le rod >:".
Si mi`e cam rusine pentru ca toate prietenele mele au mainile frumoase doar eu nu :))
Stiu ca e o prostie.
Vreau sa fac ceva cu ele. Daca merg la manichiurista, imi poate da o forma asemanatoare cu asta : http://www.facebook.com/....../photo.php
Adica sa fie patrate :D.
Multumesc :)

Răspuns Câştigător
| SuperGirl8 a răspuns:

Da iti poate face`smug Da pentru asta trebuie sa le lasi sa creasca putin.Iti recomand lacul amar.e mai scump ca si lacul normal d unghii dar merita.Atat ca le intareste cat si ca daca le vei atinge cu buzele sau limba vei simti un gust amar si astfel nu le vei mai roade`. Dupa ce`ti vor creste le poti face cum vrei`:*-- Byw`:-x

8 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Tzau
Nu ti le mai roade, nu faci bine deloc cand le rozi. Unghii patrate iti poti face tu singura fara ajutorul nimanui.Lasi unghiile sa creasca si le pilesti. Daca le lasi lungi le poti face si in forma de triunghi. Sper ca ti-am fost de folos.Succes happy

| cokocosmy a răspuns:

Ok uita cum sta treaba suferim de acceasi boala :))
dar eu iti recomand sa nu le mai rozi stiu i greu sa te abti mai ales daca esti stresata :-j
fa ca mine: sa ai mereu la tine guma de mestecat la scoala joacate cu guma de sters sau pixu cu care scrii :) o sa te ajute daca nu vezi ca este un fel de oja cu un gust oribil gustu sigur o sa te tina departe de ros te asigur si forma ce o vrei ii ft frumoasa felicitari ca ai gusturi bune si frumoase din cate vad. si incearca sati hidratezi manutele ia-ti o crema de maini http://sb.shopmania.org/......421048.jpg
http://fl1.shopmania.org/......465858.jpg
sau ia-ti crema asata mie mi-a fost de ajutor i ft buna http://fl1.shopmania.org/......465851.jpg
sau http://fl1.shopmania.org/......841594.jpg
si uita ceva trucuri sa te lasi
Trucuri pentru a nu-ti mai roade unghiile

Oja amara: este la fel ca o oja obisnuita numai ca are un gust dezgustator. Acest produs se gaseste la farmacie.

Unghii false: mergi intr-un salon de infrumusetare si opteaza pentru cea mai speciala manichiura. Cu siguranta nu te vei atinge de unghiile false cand vei vedea cat de bine arata si cat de mult au costat.

Pansament: daca ai doar anumite unghii pe care le rozi permanent, aplica un pansament deasupra lor.

Guma de mestecat: mestecatul gumei este o metoda simpla si placuta totodata de a scapa de onicofagie. In plus, vei scapa de stresul acumulat la serviciu sau in trafic.

Solutie amara: tamponeaza unghiile cu o solutie amara, cum este ceaiul de pelin. sper ca te-am ajutat succes

| Pebbles a răspuns:

In primul rand trebuie sa le dai cu un tratament, cum ar fi cele de la avon care sunt bune, si ca sa le ai patrate trebuie doar sa le pilesti drept. Funda?

| TheClassicGuitar a răspuns:

Lol, ca pitzipoancele =]] Nu-mi plac fetele cu unghiile in toate culorile. Incearca ceva fara scklipici! Si o culoare simpla "nu chiar verde sau din astea... "
FUND(a)? =]]

| alle182 a răspuns:

Sigur ca da happy dar nu le mai roade.si eu le-am ros si acum imi pare rau pentru ca sunt foarte mici si se rup repede.da-le cu oja si ai sa vezi ca nu o sa-ti mai vina sa le rozi.la mine a functionat big grin

| FavoriteSmile a răspuns:

E o intrebare? Nu ti le mai roade si mesteca guma

| Alee_5860 a răspuns:

Bunahappy...daca ti le-ai lasa putin sa creasca, depinde cat de scurte iti sunt unghiile; desigur ca poti sa mergi la manichiurista sa-ti deie o forma la fel ca cea din imagine; asa fac si euhappy
Ps:Si eu am o problema cu rosul unghiilorblushing)

| xZuzha a răspuns:

Cred ca da.dar depinde de unghiile tale cum sunt!