| Deiia98Andreea a întrebat:

Heii happy. Am o problemă...am tenul fooarte gras şi asta mă enerveză rău de tot şi are aspect uleios şi arată foarte urât. Mi-am luat de la Avon un gel pentru tenul gras, dar îşi face efectul o oră-două, iar apoi devine la fel. Nu mai ştiu ce să fac...ce îmi recomandaţi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Amestecă o linguriţă de pudră de argilă cu o linguriţă de lămâie şi aplică rezultatul pe pielea curată. Întinde bine pe toată suprafaţa tenului şi lasă masca să se usuce timp de aproximativ 20 de minute. Vei simţi uşoare înţepături şi senzaţii de mâncărime, însă este recomandat să rezişti cât mai mult. Mâncărimile provin din acţiunea astringentă a lămâii, care are rolul de a usca pielea. Pe de cealaltă parte, argila curăţă şi purifică tenul în profunzime.
Masca se curaţă de pe faţă cu apă călduţă din belşug. La final se clăteşte cu apă rece pentru a închide porii.
Te pup!

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai nevoie și de un tonic.
Pa, pa.

| Bondarel99 a răspuns:

Gelul ala il folosesti in permanenta dimineata si seara(toata viata trebuie sa respecti ritualul asta) plus lotiune tonica care reduce secretia de sebum.Pe parcursul zilei daca iti simti tenul chiar asa de uleios absoarbe sebumul cu niste servetele. Exista servetele speciale pentru asta.

| silvius162003 a răspuns:

Buna,

Iti poti face testul pentru ten aici:
http://www.beautycycle.ro/recommender?mode=launch
Iti este recomandata o gama de produse pe care le folosesti intr-o rutina zilnica simpla in 3 pasi (demachiere, tonifiere, hidratare).
Produsele au un raport calitate pret excelent. Eu si prietena mea le folosim de mult timp.
Pentru mai multe detalii imi poti scrie pe Skype: silviu_office sau imi poti lasa mail

| Michelle47 a răspuns:

Poti aplica diverse masti de exemplu cea cu argila sau atunci cand te machezi, dupa ce-ti dai cu fond de ten aplici pe toata fata pudra

| AndreeaG8 a răspuns:

Bună! Aceaşi problemă am întâmpinat-o şi eu. Eu îţi recomand să mergi la un medic dermatolog, el o să ştie ce să îţi spună! La fel am procedat şi eu, iar acum pot să spun că am un ten curat!happy