| anonim_4396 a întrebat:

Funda! big grin / Deci am o problema cu tenul, dupa ce ma spal pe ten dimineata dupa 1-2 ore acesta devine foarte uleios ceia ce ii confera un aspect foarte "urat".
Ce creme pot folosi pentru ca tenul meu sa nu mai elimine sebum pe parcursul zilei happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

Exista o multime de produse dermatocosmetice adresate tenului gras (ma refer la cele pe care le gasesti in farmacii). Exista si remedii naturiste ale acestei probleme. Gasesti cateva aici: http://www.i-medic.ro/remedii/remedii-naturiste-pentru-ten-gras

2 răspunsuri:
| iFollowRivers a răspuns:

Solutie tonica dupa ce te speli (pui pe un demachiant).e cea mai buna! Ti-o recomand

| DeliaMarius a răspuns:

Foloseste solutie tonica. http://www.pcfarm.ro/......-Floritene