| Anonimaaaaaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Heii happy Curand am banchetul ce machiaj mi s-ar potrivi la o rochita alba, pantofi albastrii, plic albastru etc laughing toate cele big grin Am ochii albastrii si nu stiu ca merg decat culorile inchise dar nu stiu exact ajutati-ma pls :*
Funditaaaa

Răspuns Câştigător
| FightLoveHope a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa alegi un smokeyeye cu culori inchise deoarece o sa te imbatraneasca. In schimb, poti opta pentru un machiaj in culori apropiate pielii, calde: pe pleoapa mobila poti aplica un fard bej, iar in pliul ochiului unul mai maroniu, putin mai inchis. Cele doua nuante trebuie sa fie bine "amestecate" pentru a da senzatia ca se "combina". Ambele pot fi putin sidefate, dar nu exagera cu sclipiciul: nu vrei sa arati prea incarcata, corect?
Iti recomand nuantele naturale deoarece acestea scot in evidenta orice tip culoare a ochiului. Evita sa folosesti albastru la machiaj cu tinuta pe care ai ales-o pentru ca nu ar arata tocmai ok rochia alba si in rest totul albastru. Scoate-ti in evidenta trasaturile cu ajutorul unui blush de culoarea piersicii, iar daca te descurci bine cu tusul poti trasa o linie subtire pentru a da efectul de marire al ochilor. Sper ca te-am ajutat!

| Anonimaaaaaaaaaaaaaaaaa explică (pentru FightLoveHope):

Machiajul pecare l'am facut in poza de profil ar fi ok sa inteleg?
Il voi incerca si pe cel propus de tine :*
XoXo!

| FightLoveHope a răspuns (pentru Anonimaaaaaaaaaaaaaaaaa):

Din cate imi dau seama machiajul din poza de la profil se potriveste: iti scoate frumos ochii in evidentawinking

6 răspunsuri:
| Dolyta a răspuns:

Contur negru si rimel.

| DiazAndreea a răspuns:

Paaaai...un degrade de la argintiu-albastru electric
http://www.gds.ro/......+tendinte+

| UrbanViolent a răspuns:

Ai nevoie de:un fard baza de culoarea pielii, un creion alb, un creion negru, un rimel, tus lichid, creion de sprancene. Aplici mai intai pe pleoapa superioara baza, apoi conturezi cu creion alb interiorul pleoapei inferioare pentru un efect de marire. Conturezi cu creion negru pleoapa inferioara incat sa fie mai slab conturat spre coltul interior si estompezi cu un betisor de urechi sau un buretel. Poti inlocui creionul negru si cu fard, rezista mai mult. Dupa ce ai conturat, traseaza o linie de tus, incercand sa faci o codita de randunica in coltul exterior. Foloseste apoi mascara, dar nu uita genele de jos. Ofera-le la fel de multa atentie pentru a crea iluzia unor ochi increeedibiiil de mari. un machiaj simplu, inspirat de clasica Audrey Hepburn.

| Luu_3393 a răspuns:

Nu te complica sa te machezi cu culori inchise, avand in vedere ca ai ochii albastrii cel mai bine ar fi sa aplici un fard alb sidef si o dunga subtila de tus negru. Eu cred ca asa ar fi cel mai bine, o sa-ti scoata ochii in evidenta. Pentru varsta ta negrul sau albastrul iti da o nota de maturitate de care tu nu ai nevoie. :*