| anonim_4396 a întrebat:

Heii! dau funda! vreau sa imi reamenajez camera si vreau sa o personalizez, deci as vrea sa am multe decoratiuni manuale, pe care sa le fac eu! daca aveti idei de obiecte pe care sa le fac, imagini, video... orice e binevenit! txh anticipat

Răspuns Câştigător
| Geoops a răspuns:

Uite ce am facut eu in camera mea. Hm...
Era o zi frumoasa de toamna, ma plictiseam si camera mea era cam. simpla! (urasc aasta)
am gasit prin casa var colorat, am luat o pensula mare cu care am aplicat var pe mana mea dreapta, apoi am pus'o pe perete lasand o amprenta foarte draguta si colorata. si am continuat asa, pana cand am umplut jumatate de perete;)), se vede foarte bine! ( e ok sa faci asta, daca ai peretii camerei de o culoare deschisa)
http://www.sticker-decorativ.ro/......t1_h12.jpg
Dar stai, asta nu e tot. Eu mi-am mai facut cu acuarele, lac de unghii cu sclipici si un marker negru, un model foarte dragut pe perete, nu reprezinta nimic, sunt doar niste forme ciudate care dau foarte bine, eu in camera mea am 3 pereti albi, si unul rosu, pe unul alb am facut acele palme, iar pe cel rosu, modelul cu acuarele. Se vede foarte bine, si cred ca e o idee buna! uite cateva modele:
http://www.tablouri-picturi.ro/......bd4d60.jpg
http://4.bp.blogspot.com/......160472.JPG ( eu am ceva de genu' dar fara chestiile alea albe)
http://libi.orasultau.ro/......363b5e.jpg
http://www.gazeta-cu-anunturi.ro/......0flori.jpg

Mda, apropo de floricele, mai am desenat ceva in camera, pe un perete alb am facut ceva de genu:
1.pe peretele unde se afla geamul vopsesti cu o culoare inchisa partea stanga din dreptul geamului, si partea dreapta, ar trebui sa fie alb sau o culoare deschisa. 2
. in partea inchisa desenezi cu o culoare deschisa floricele si fluturasi ( sau ce vrei tu)
3. in partea deschisa desenezi cu o culoare inchisa fluturi si floricele;)). se vede ca un contrast, e absolut superb!
Eu ti'am spus doar cum arata camera mea, si sper ca ti'am fost de folos, mie una imi plac enorm chestiile manuale, nu cred ca s'ar vedea bine cateva poze in camera. asta este parerea mea! sper ca ti'am fost de folos!;))

2 răspunsuri:
| sarah4589 a răspuns:

Poti lua un cosulet, si il invelesti in panza ( sau intr-un material, care iti place tie ) apoi alegi o alta culoare de material si faci o fundita pe mijloc, sau daca cosuletul are maner poti inveli manerul in material si in mijloc sa faci o fundita [ de exemplu cosuletul invelit in maro si fundita crem ] ..sau daca vrei ceva mai vintage poti cauta un cufar vechi si il pictezi cum vrei tu!, poti cumpara buchete de trandafiri, ii usuci si ii asezi intr-o vaza!
Sper ca ti-am fost de ajutor! Bafta!

| Bєshka a răspuns:

Stelute din hartie colorata sau din carton si pe el lipesti staniol dupa le lipesti pe pereti sau pe usa happy