| Ririi a întrebat:

Hello TPU! Vreau sa imi reamenajez camera. As avea nevoie sa ma ajutati cu niste idei legate atat de culorile pe care sa le-as putea folosi, cat si de mobila si decoratiuni.
P.S.: sunt fata si am 17 ani happy
Vreau si imagini! Dau fundita!

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Fiecare perete o culoare, un pat cat de mare incape, sa te poti lafai in voie cat ai chef si cand ai chef, un sifonier tot cat de mare se poate, in care sa-ti incapa in voie toate hainutele si eventula un birou. trebuie sa tii cont ca in curand mergi la facultate, poate in alta parte decat esti acum, o sa apara alte necesitati de spatiu in camera aceea, mai ales daca o sa mergi la facultate acolo unde stai acum, poate o sa-ti vina colege/prietene in vizita, nu strica sa ai spatiu sa il mai aranjezi atunci cum ai nevoie. poate niste idei de la ikea te-ar ajuta mai mult, macar ca mobilare http://www.ikea.com/ro/ro/catalog/categories/departments/bedroom/
pe pereti habar n-am, tu stii ce-ti place, mie-mi place mult spatiu asa ca poate doar o singura chestie ar ajunge, sa nu te sufoce (tablou, poster, ce vrei tu)

8 răspunsuri:
| Mirela77 a răspuns:

Buna! Eu recentam schimat dormitorul.Am folosit roz cu verde ca nuanta a peretilor si sincer a iesit excelent.Atentie la ce nuante folosesti.Aceste culori iti permit ulterior sa folosesti orice nuanta la mobila.Am cumparat pat cu tot cu baza, iar ca noptiere folosesc doua masute de siclacare sunt perfecte pentru asa ceva.Veioze mari albe iar ca tablou am folosit o rama alba de care am atarnat scoici legate cu funde decorative.

| InspiratieDIY a răspuns:

La toate raspunsurile de mai sus, poti adauga si ceva autocolante decorative. Hai pe la noi sa vezi daca iti place ceva:
http://wallfun.ro
http://www.facebook.com/wallfunro/app_4949752878

| alex310 a răspuns:

Daca esti fata, iti dau postere sa pui cu mine laughing, incearca un roz pal, sau un verde pal( sa nu fie aprins ca te oboseste)

| JustYourHeroine a răspuns:

Buna! Ce zici de ceva creativitate?
uite aici :
http://pinme.ru/search/category/dizayn
Succes! Bye!

| iDizzySmile a răspuns:

Pai fa ca si camera ta sa fie un loc de liniste si inspiratie pentru tine unde sa te simti bine, alege tu culorile poti sa o faci in doua culori, iar pe perete poti face un colaj in forma de inima sau steluta cu poze cu prietenii tai sau cu prietena ta cea mai buna, iar de mobila ce sa spun..aici poate interveni mai ales parerea mamei dar nu te lasa influentata de eawinking

| scumpik45 a răspuns:

Pai,incearca revista "GOODHomes".S-ar putea sa te ajute!big grinE super! Succes:*big grin