| Capshuu a întrebat:

Heii.De curand mi-am lasat unghiile sa creasca mari si le-am dat o forma patrata.As vrea sa-mi aratati si mie niste modele pentru unnghii patratelove struck care sa nu fie greu de realizat pentru ca nu ma prea pricep:p dau

Răspuns Câştigător
| SimplePerfect a răspuns:

Salut.
Dupa experienta mea (si eu mi le fac tot patrate) eu iti sugerez manichiura french. Arata cel mai bine pe unghii patrate si arata natural. http://www.google.ro/......tp?/imgres

In loc de alb poti sa iti faci orice culoare vrei.
Sau poti sa iti faci unghiile simplu cu oja si sa iti pui modele (se gasesc la magazine tot felul ) Arata chiar dragut.

Succes! :*

5 răspunsuri:
| SimplePerfect a răspuns:

Buna.
Incearca manichiura french. Arata foarte bine pe unghiile patrate si e simpla de realizat. Exista si oja speciala cu pensula subtire pentru acest tip de manichiura.
http://www.google.ro/......tp?/imgres

Sau poti sa ti le faci simplu cu oja si sa iti lipeste modele( sunt tot felul la magazine ). Arata foarte dragut.
Succes! :*

| popehacker a răspuns:

Nu sunt expert si cred ca sunt singurul baiat care va raspunde la aceasta intrebare, dar fosta mea prietena era destul de talentata in nail design si cum isi shimba configuratia, culoarea sau stilul unghiilor in fiecare zi am avut curiozitatea sa o intreb despre acest lucru si rau am facut deoarece mi-a tinut un monolog de cam 35 de minute despre unghii; dar gata despre mine; sa trecem la intrebarea ta.Nu te cunosc asa ca iti pot da un sfat dintr-o perspectiva intuitiva.Trebuie sa ai mare atentie cand iti alegi forma unghiei,acasta se alege in functie de lunula si patul unghiei,adica in functie de configuratia degetelor"Daca unghia propriuzisa-de la radacina unghiei(matrice)-acea semiluna(lunula)-pana la capatul degetului este alungita atunci ti-ar sta superb cu forma patrata,unghii tipsuri(nu le recomand,personal nu imi plac) sau manichiura french{una dintre preferatele mele in materie vizuala nu va ganditi la altceva laughing} P.Sbig grinaca ai avea si degetele ceva mai alungite ti-ar sta traznet cu acea manichiura,vezi sa nu deteriorezi cuticulele deoarece se usuca si este inestetic,dar daca ai facut deja acest lucru sunt creme speciale pentru regenerarea cuticulelor. Daca doresti imi rog fosta prietena,care este acum doar o amica acum, sa iti faca un tutorial video, tu doar ii trimiti o poza. Sper ca te-am ajutat, oricum o sa primesti destule linkuri cu poze.

| minerva_5870 a răspuns:

1. intri pe youtube
2. dai search "square nail tutorial"
3. iti alegi un model si te chinui sa il reproduci