| patty32 a întrebat:

Heii`:*
Niste poze cu make`up si coafuri potrivite pentru scoala?love struck
Idei, alea aleabatting eyelashes
Fundita:*

9 răspunsuri:
| patty32 explică:

Nu de petreceri vroiamhee hee
vroiam ceva mai simplu si lejerhappy[la coafuri ma refer]
Intradevar, poate make-up`ul nu e potrivit pentru scoala, dar cred ca o coafura mergehee hee

| patty32 explică:

Si stai calma, Carmen, ca nu merg la scoala pentru parada modeihee hee
Chiar am note bunehappy
Nu inteleg ce te afecteaza atat de tare daca am pus o intrebaretongue
Poate unele fete nu suport make`up-ul, dar mie imi place sa ma ingrijescwinking

| Corinne a răspuns:

Buna!
Pt scoala e bine venit un machiaj cat mai simplu sau cat mai natural in nuante de bej, portocaliu foarte deschis sau marou foare deschis sau crem.Sau mai simplu doar un rimel pentru gene mai lungi si cred ca e suficient.

Iar parul il poti prinde intr-o coada de cal sau in varful capului (daca il ai lung) sau il poti indrepta si prinde bretonul (daca ai big grin) cu o agrafa sau il poti lasa liber si iti pui o bantita draguta love struck

Sper ca te-am putut ajuta! kiss
Fundita?batting eyelashes

| sickparade a răspuns:

@carmen don't be rude. Si invatatu este im, portant da nu strica 30 de minute din viata ta sa le acorzi unei imagini frumoase.

Poti cauta pe youtube tutoriale. Sunt super tari si iti dau multe idei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vai, lasa coafurile pentru petreceri sau timpul liber! La scoala mergi sa-nveti, nu sa faci parada modeitongue.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@patty32 Nu ma afecteaza intrebarea ta, dar sunt multte care se fac sorcove la scoala, impodobindu-si aerul din cap. Totusi, ceva leger si simplu puteai gasi lasandu-ti imaginatia sa zboare.
@ sickparade Daca ar fi doar 30 de minute...hehehe!hee hee Astazi dureaza mai mult de o jumatate din zi, plus oglinda in buzunar si uitarea in ea la cateva minute. Misto, nu? Sa-ti pierzi timpul in halul asta... Da, trebuie sa ai grija de tine, dar nu sa faci o obsesie din asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrie pe youtube makeup for school si iti da videoclipuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai la machiaj ai putea folosi nuante bronz, adica maro, auriu si putin rimel la varfurile genelor(ca sa lungeasca genele si sa nu observe profesoriihee hee si daca ai un intorcator de gene sa le intorci putin o sa arate super.intorcatoru ala face sa para si mai lungi. te poti da cu un gloss cat mai natural.de exemplu un roz.La coafuri iti poti lasa parul pe spate si sa iti pui o cordeluta(mie imi plac cordelutele si agrafele sa fie stralucitoare), daca ai breton til poti prinde sus si iti lasi o bucla, iti mai poti pride parul in coada intr-o parte.incearca sa fii cat mai creativa.SUCCES!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Impletestete