| KiddFaraSentimente a întrebat:

Heii, TPU. Am şi eu o întrebare. Aş vrea să-mi iau un fond de ten de la Avon, dar problema e că nu ştiu în ce nuanţă. Iniţial, voiam nuanţă Shell, fiind a 2-a, pentru că m-am gândit că Ivory este prea deschisă. (Eu având tenul nici foarte alb, nici foarte măsliniu), dar am găsit pe Internet postări cum că Ivory nu este aşa deschisă. Ce nuanţă ar fi cel mai bine să îmi iau?

Răspuns Câştigător
| 7Mary7 a răspuns:

Eu mi-am luat nuanta Ivory si este prea deschisa (chiar si pentru mine, care am fata foarte deschisa la culoare). Mai bine sa nimeresti nuanta putin mai inchisa decat pielea ta, deoarece daca iti iei o nuanta mai deschisa arati ca o fantomahappy parerea mea.

1 răspuns:
| AlescandraM a răspuns:

Buna, sa stii ca nuantele fondurilor de ten de la Avon, nu prea corespund cu cele din reviste, cel mai bine, dupa parerea mea iti cumperi unu de la Rimmel. sau maybelline, pentru ca acestea sunt cat de cat asemanatoare, la pret! si calitatea nu se compara. te pup :*