| Ralutzyy a întrebat:

Heii TPU! Astazi am o intrebare putin mai ciudata... As dori sa-mi aratati cum se face un machiaj ( acesta nu este pentru mine... Sa nu credeti ca ma machiez la o varsta asa frageda. Incerc sa machiez pe altcineva astfel ). Machiajul ar trebui sa arate astfel: buzele sa fie de culoarea pielii ( stiu ca trebuie date cu fond de ten dar eu orice as face se observa forte tare fondul de ten pe buze, adica nu este uniform, se vad crapaturile buzelor prea bine, buzele par foarte uscate) Iar la ochi un machiaj smokey eyes. Va rog din suflet sa ma ajutati!

FUNDA!

Răspuns Câştigător
| carlyhalatz a răspuns:

Buna. Nu stiu de unde ai auzit trucul ala ciudat cu fondul de ten pe buze. Nici nu cred ca e recomandat! Foloseste cel mai bine un ruj de culoarea pielii. Daca tot vrei sa mergi cu fondul de ten aplica inainte balsam de buze si efectul de buze uscate se amelioreaza. Cat despre smokey eyes ai nevoie de negru, gri inchis sau deschis, un pic de alb, creion negru de ochi si eyeliner lichid de ochi. Mai intai aplici creionu de ochi lichid pe pleoapa. Sa nu faci codita. Apoi iei celalalt creion de ochi (cel uscat) si iti liniezi linia dintre ochi si pleoapa, acolo sus. Aplica griul pe pleoapa, evitand mijlocul. Acolo ajunge negrul. Ca sa arate mai frumos incearca sa amesteci culorile pe pleoapa. Cu albul aplica putin la colturile ochilor acolo in stanga si dreapta sinusurilor. Sub ochi poti sa mai aplici niste sclipici (foarte putin). La sfarsit da-ti genele cu rimel si gatawinking

4 răspunsuri:
| LoriLoL a răspuns:

Buzele nu se dau cu fond de ten

| DanielaFD a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=3QCj_yjZkFM -> Uite aici, sper sa iti placa, Bafta :*

| NikkiReed a răspuns:

Fondul de ten NU se da pe buze! Foloseste un ruj nude si daca vrei sa fie putin mai special poti folosi un gloss fara culoare. ( desi personal cred ca pentru smokey eyes merg mai bine buzele nu foarte incarcate ). Pentru smokey eyes foloseste in principal culori inchise de preferat negru, dar si celelalte non-culori (alb gri ) daca vrei un model mai special. Un tutorial smokey eyes aici: http://i59.tinypic.com/ka60ec.jpg
In acest domeniu iti trebuie doar imaginatie, inventivitate si pasiune :)