| Elly2763 a întrebat:

Heii! happy Vreau si eu masti de fata naturale pentru tipul de ten normal big grin
Funda :X

5 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Http://www.util21.ro/despre-femei/frumusete-masti-pentru-ten-normal.htm
http://www.topsanatate.ro/......19226.html
Ti-am dat mai multe ca sa iti poti alege una la care ii ai toate ingredientele.

| ȘtefiȘtef a răspuns:

Rade 1 mar si pune-l intr-un bol. Apoi amesteca [,] cu niste miere astfel incat devine mai cleios asa. Apoi prinde-ti parul cu o bentita si aplica-ti pe fata continutul boluli (cat intra pe fata ta, nu sa curga). Stai 15 minute linistita cu masca pe fata, intinsa in pat si cu un prosop sub cap ( daca vrei sa nu se pateze lenjeria de pat). Apoi, cu apa, indeparteaza masca aceea. Tenul tau va fi apoi foarte curat.
Succes!

| Inna_3043 a răspuns:

Buna,poti incerca castravele taiat in bucatele ff mici la care adaugi de preferinta iaurt simplu sau smantana, aceasta masca este pentru tenul normal, se tine timp de 20 de minute pe fata dupa care se clateste(fata). O alta masca ar fi cea cu miere si caspuni, se amesteca foarte bine dupa care se aplica pe fata si se lasa intre intervalul acesta de timp 10-15 minute dupa care te clatesti. Alta masca ar fi cea cu cacao +lapte(nu in exces deoarece solutia trebuie sa fie solida nu lichida)+ciocolata (f moale), iar etapele sunt la fel ca la celelalte doua de mai sus. Funda?hee hee

| LenaleMinato a răspuns:

Pai,
masca pentru tenul uscat:amesteca doua banane mai verzi cu o lingura de miere si o jumatate de pahar de iaurt si aplica mixtura pe fata pentru 20 min. pana se usuca. Apoi indeparteazo cu apa calduta.
masca cu fructe pentru ten uscat:striveste cateva capsune si amesteca-le cu smantana proaspata. Aplica peste fata si las-o sa actioneze 20-30 min.
masca tonifianta pentru tenul normal:toaca marunt un castravete mic si amesteca-l cu ojumatate de pahar cu iaurt proaspat. Aplica pasta peste fata pentru 5-10 min.si indeparteaz-o cu apa di abundenta, mai multe gasesti pe eva.ro sectiunea frumusete
sper ca te-am ajutat happy funda?

| alexandruhd a răspuns:

Persoanele care au tenul normal sunt cele mai favorizate, deoarece pielea lor are o textura fina si uniforma, cu un echilibru la nivelul sebumului. Tenul normal este hidratat in mod corespunzator, nefiind nici gras, nici uscat si reprezentand tenul ideal. Pentru acest tip de ten se folosesc, de obicei, masti de intretinere pe baza de: morcovi, miere, piersici, petale de trandafir, papaya, lamai verzi, portocale, banane, capsuni, castraveti, migdale si multe altele.

De exemplu, un ten sanatos, care sa emane prospetime, poate fi obtinut imediat prin aplicarea unei paste din banane si capsuni pe fata. Dupa 20 de minute indepartati-o cu apa calda si veti observa cu siguranta diferenta.

Sper ca v-am fost de ajutor!