| MayaDaya a întrebat:

happy Vreau sa-mi fac un machiaj profesionist la un salon (din Craiova). Am un ten sensibil, dar e un ten perfect. Imi e teama ca am sa iau vreo boala de piele; acnee sau alte bube. Ce credeti? Are sens sa ma ingrijorez?

2 răspunsuri:
| callie2 a răspuns:

Se pot lua boli de la pensule nespalate mai ales cand sunt folosite pe multe persoane: poti lua faci chiar ulcior( asa se cheama? e la ochi). du-te la un salon bun, nu unde e mai ieftin iar daca ai tu acasa pensule profesionale, poti sa ti le aduci.

| SunnyDay88 a răspuns:

Nu, nu ar trebui. e putin probabil sa se intample asta. in cazul femeilor in general acneea e pe baza hormonala si mai putin din caze legate de bacterii.