| anonim_4396 a întrebat:

Heiiii!
Ce fel de haine se poarta vara asta?
Ce culori si ce modele?
Rochii, tricour, genti,pantofi, pantaloni, fuste, si chiar si oje...
Cel mai complet raspuns primeste nelipsita FUNDA.
Va multumesc! :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Haine casual, culori calde

3 răspunsuri:
| WeedGotMeCrazy a răspuns:

Neon, animal print si tzinte

| Yasemyn a răspuns:

Hey.
Noul an vine cu multe surprize placute pentru iubitoarele de moda de pretutindeni, iar atunci cand vei afla ca tendintele sunt mai mult decat accesibile oricarei fashioniste, vei fi cu siguranta incantata si nerabdatoare sa vezi ce ar trebui sa porti ca sa fii in top.

Spre suprinderea multora, 2013 pastreaza tendintele vestimentare ale anilor trecuti, poate doar combinatia alb negru, care pare sa fie prezenta in colectiile multor desgineri de top, reprezinta una dintre suprizele placute ale sezonului primavara - vara 2013.

In rest, lucrurile nu s-au schimbat prea mult, iar daca pantalonii scurti sunt piesa de care te-ai indragostit in sezonul trecut, nu iti face griji, sunt in continuare pe val, asa ca te vei putea bucura de ei la maxim si in noul an.

Dungile sunt de multi ani prezente in tendinte si par sa ii fascineze in continuare pe marii creatori de moda, care nu vor sa renunte la acest trend nici in 2013. Anul acesta dungile "vin" intr-o noua forma imbunatatita, asa ca asteapta-te la combinatii neobisnuite de culori si materiale, care vor infatisa acest imprimeu clasic

Se pare ca sexy este cuvantul de baza in nou an. Nu de alta, dar designerii au hotarat ca bluzele si rochiile semitransparente, cu croieli indraznete si culori stridente sunt un must have in noul sezon. Asa ca poti sa fii cat de sexy si senzuala vrei, mai ales ca ai unda verde din partea specialistilor in moda.

Un articol din piele poate fi elementul cheie al vestimentatiei tale, atat timp cat stii ce sa alegi si cum sa te asortezi corect. In anul 2013 se poarta articolele din piele fina, cu design minimalist si culori puternice, asa ca opteaza pentru o fusta sau un sacou din aceasta categorie si vei face cu siguranta furori. Ai grija in schimb sa nu exagerezi cu machiajul si coafura, opteaza pentru ceva simplu si elegant.

Mai mult, în 2013 nu trebuie să evităm imprimeurile: dungi, grafisme, colaje din patternuri exotice, piele, dantelă, broderiii de inspiraţie orientală, materiale cu peliculă metalizată, accente florale, buline, checks, franjuri sau paietele aurii.

Sezonul primăvară-vară aduce în centrul atenţiei contrastele, aerul vintage, dar şi elemente de inspiraţie japoneză.

Am observat lacuri de unghii alb lăptoase, manichiuri french realizate cu nuanţe nude, naturale, dar şi impactul unei manichiuri dark, realizate cu nuanţe închise, de impact. În ceea ce priveşte design-ul, designerii au preferat să includă în prezentări modele geometrice, simboluri medievale sau elemente specifice anilor '90.

În echilibru perfect au intervenit şi modele de unghii în nuanţe metalice şi manichiura în două nuanţe complementare, un tribut adus tendinţelor preluate din anii '80

Un alt element definitoriu în materie de unghii pentru sezonul primăvara/vara 2013 este textura lacurilor de unghii. În contextul lansării unr produse cu finish special, în 2013 se vor purta foarte multe modele de unghii cu aspect de nisip, piele, model pestriţ, catifea, reptile print, caviar, bijuterii, aplicaţii şi multe, multe altele.

Una dintre cele mai prezente tendinţe ale anului 2013 a fost preluată din sezonele apuse. Manichiura minimalista, definită prin lacuri de unghii în nuanţe mai diluate sau mai compacte de alb
Accentele metalice au fost printre cele mai apreciate tendinţe în manichiură pentru 2013, aducând un plus de glam.

Unghii pestriţe
Noile lacuri de unghii în ediţie limitată lansate de Illamasqua la sfârşitul lunii ianuarie imită modelul ouălor pestriţe de prepeliţă.

Unghii cu textură de nisip
OPI a lansat, în colaborare cu Mariah Carey, cea mai nouă şi mai interesantă tehnologie a anului, Liquid Sand, ce conferă unghiilor un finish mat, ce imită nisipul

Aplicaţii de unghii
Dacă nu ai încercat până acum abţibilduri pentru unghii, a venit timpul să dai numeroaselor modele de unghii imposibil de realizat de una singură o şansa.

Unghii reptile print
Imprimeul cel mai popular al anului este cel de reptile, pus la dispoziţia noastră de lacurile de unghii magnetice Essie. Noua invenţie va fi disponibilă începând cu luna februarie

Manichiura cu caviar
Deşi greu de întreţinut, manichiura cu caviar este o opţiune fermecătoare atât în nuanţe închise, sofisticate, cât şi în nuanţe pastel. Perlutele de caviar pot fi amplasate uniform pe unghii, în modele statement sau în modele de unghii inedite, care zac in imaginaţia ta.

Unghii Bling-bling
Dacă nici lacurile de unghii în nuanţe metalice nu au luciul spectaculos pe care ţi-l doreşti, atunci cu siguranţă vei fi entuziasmată de noile lacuri de ughii Bling It on de la Nails Inc. Unghiile tale vor căpăta aspectul unor bijuterii veritabile şi vor deveni accesorii în adevăratul sens al cuvântului.

Bafta si daca ti-am fost de ajutor cu ceva funda?:*

| alinuta02 a răspuns:

Bunaa...eu cred ca se poarta culorile rosu si albastru, modelele la rosu trebuie sa fie in carouri si la albastru simple. Oja se poarta de culoarea fosforescenta. :*:*:*