| anonim_4396 a întrebat:

Hello! Dacă port o pereche de pantaloni scurți chino, mocașini și cămașă, pot purta și o jachetă de blugi peste cămașă? Dimineața nu e așa cald ca și după masa și sunt nevoit să iau ceva deasupra. În proporție de 80% cunosc regulile stiluli de îmbrăcăminte masculină, numai că aici nu sunt sigur. Fetelor, credeți că e atractiv un băiat îmbrăcat așa?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde unde te duci. Daca te duci la piata, nimeni nu va avea nimic de obiectat.

| Anonymous1247 a răspuns (pentru anonim_4396):

40% din timpul meu este liber, deci mă îmbrac casual: Jeans (negrii, grii, verzui sau albaștri)sau pantaloni chino lungi/scurți+cămașă sau tricou polo+jachetă/sacou fără cravată (dacă este mai rece)+pantofi din piele întoarsă/tare sau mocașini. 60% timpul rămas îl petrec la școală, deci mă îmbrac smart-casual: tot ce am scris mai sus cu excepția tricoului polo, atâta că mai adaug accesori: cravată, batistă de buzunar la sacou, etc. E logic că la evenimentele formale nu mă pot prezenta așa, deoarece cele de mai sus sunt elementele unei ținute casual/smart-casual/business-casual P.S.: Răspunsul tău nu mă ajută cu nimicwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca te-ai fi dus imbracat la scoala in pantaloni scurti, ti-as fi spus ca ai merita sa fii dat afara.
Atata timp cat in timpul liber te imbraci cum ai specificat mai sus, este foarte bine! Da-i inainte pentru ca te avanteaja fiind tanar.
Trebuie sa adaptezi vestimentatia pentru eveniment.
Ce as avea de obiectat este ca pantalonii scurti cu camasa dau un aer asa.''cocalar''.
Pui in ac momealea pentru pestele pe care vrei sa-l prinzi! Te imbraci intr-un anumit fel, agati ceea ce inspiri. Succes.

| Anonymous1247 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mie nu mi se pare a fii o combinație de cocalar atâta timp cât aleg culorile potrivite și atâta timp cât pantalonii scurți nu depășesc genunchi.
http://www.cozacone.ro/......-shoes.jpg
Ținutele trebuie alcătuite în funcție de vreme. Aceea e părerea ta și o accept, dar trebuie să recunosc că e una exagerată. Acuma dacă cocalarii poartă ținute de clown, nu înseamnă că toții bărbații care poartă pantaloni scurți cu cămașă vor fi cocalari.
Și nu înțeleg de loc care e problema cu pantalonii scurți care nu trec de genunchi, purtați la școală. Adică e mai decent să mergi în trening (nu eu :D) decât în pantaloni scurți chino?