| Melissa24 a întrebat:

Hello... happy De Craciun as vrea sa-mi fac parul drept ori cret?
Daca mi-l fac drept. Cu ce sa mi-l fac in afara de placa?
Daca ma fac creata da-ti-mi voi idei. Astept parerile voastre. Funda pentru cel mai bun :*

15 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Drep: habar n-am, nu m-am facut niciodata
Cret: parul pus pe sosete, servetele, paie, foaie cu bule (stii tu, care se sparg bulele) si mai este o metoda, dar este mult de scris
SAU
Mai exista varianta de a ti-l aranja. Eu imi fac parul in diferite moduri de la spicuri (toate felurile:francez, olandez si cel ''coada sirena'')pana la cocuri (nu ma refer la cel invartit prins cu elastic de par) cu bucle si spicuri pe acolo(exemplu:https://www.google.ro/......ps?/search ---> eu asa ceva cu usurinta imi fac, daca as avea parul lung mult m-as bucura).

| frostxtq a răspuns:

Doar cu placa il poti indrepta.
Te sfatuiesc sa il intinzi si pe urma sa faci ici colo niste bucle lejere. O sa iti dea un aer cochet si elegant.

| Otto2014 a răspuns:

Nu mai bine te faci cum vrei tu?

| Lorde92 a răspuns:

Nu poti sa tii-l faci drept fara placa si da te poti face si cu hartie, asta in cazul in care ai rabdare sa-ti imparti parul, sa-l infasori in hartie, sa dai hartia jos. Sau mai era o varianta cu ciorapul.

| LaLooxD a răspuns:

Pai ca sa te faci creata poti folosi un ondulator, nu crezi? Sau mai era varianta cu bigudiuri.big grin Ca sa iti faci parul drept ai nevoie de placa, deoarece placa poate sa il faca sa stea intins pentru o vreme.

| Melissa24 explică (pentru LaLooxD):

In afara de ondulator ma pot face si cu hartie dar nu am parul asa lung si nu-mi sta bine. mersi oricum :*

| Alexandra1234512345 a răspuns:

Si eu am parul la fel ca tine si mi l-am facut, mie mi-a stat super.Bafta!

| Melissa24 explică (pentru Alexandra1234512345):

Parul me nu e nici drept nici cret cret doar putin ondulat

| LaLooxD a răspuns (pentru Melissa24):

Pai eu zic sa il faci drept, ai arata diferit, intr-un mod placut.

| Nichifor_Gabryella_1994 a răspuns:

Dacă vrei să ți-l faci drept este o perie care îndreaptă părul la Avon. Dacă îl vrei creț făți multe codițe împleteite pe părul ud. Sper că te-am ajutat.

| Melissa24 explică (pentru Nichifor_Gabryella_1994):

Asa "handicapat" mi-e parul ca nici cu pieptenele de la Avon nu-mi sta parul drept laughing)

| Neo12 a răspuns (pentru Nichifor_Gabryella_1994):

Nu e bună deloc peria aia.

| Neo12 a răspuns (pentru Nichifor_Gabryella_1994):

Ca să-l faci drept poţi să-ţi faci codiţe, ori îl roteşti pe un băţ când e ud şi îl ţii aşa ceva vreme deasupra caloriferului care ţi-l usucă, poţi folosi şi 'moaţele'. Drept nu prea e ok. Adică e sărbătoarea asta şi propun să ieşim din monotonie, să facem diferit Crăciunul ăsta. Zic eu ..Alegerea e a ta.
Sărbători fericite!

| Melissa24 explică (pentru Neo12):

Multumesc la fel :*