| *** ~_- DeLliAaA -_~ *** a întrebat:

Hello.Doare cand e epilezi cu crema depilatoare? Este ca si cand ai pune o crema simpla, normala? In cat timp creste inapoi parul? Ustura, doare? Funditahappy pentru cine ma lamureste cu toate asteawinking

Răspuns Câştigător
| Lavinia20 a răspuns:

Nu nu te doare absolut deloc... este o senzatie as putea spune placuta.Nu te doare, nu te ustura. Este ca si cum te-ai da cu o crema normala doar ca trebuie s ao lasi 5 sau 10 minute dupa care o dai jos si te limpezesti pe picioare.
Nu stiu in cat timp creste parul. cred ca depinde de organismul fiecaruia.
Fundabatting eyelashes:X?:X

7 răspunsuri:
| T30D0RA a răspuns:

Crema depilatoare nu te EPILEAZA, ci te DEPILEAZA!
E diferenta mare intre "epilare" si "depilare".

happy

| MrBeanTeddyBear a răspuns:

Daca ti mai mult decat scrie incepe sa usture daca il ti cat trebuie e ca o crma normala tine cam 1-2 saptamani depinde

| marya a răspuns:

Buna delia
cand te epilezi cu crema depilatoare nu ustura doare si da este cum ar fi o carema normala dar trebui sa stai cateva minute cu ea pe zona care o vrei epilata
singurul inconvenient este ca parul careste foarte repese int-o saptamnata este aproape la loc
sper ca te-am lamurit papa

| Sol27 a răspuns:

Nu doare deloc e ca si cand aplici o crema normala si adevarul e ca da parul creste mai repede cred ca asta e dezavantajul cremei depilatoare

inainte sa o folosesti citeste instructiunile de utilizare trebuie sa fi foarte atenta la cat timp lasi crema sa actioneze in rest e super ok

:*

| Night a răspuns:

Hey, nu doare absolut deloc eu m-am epilat cu crema, dar in cazul meu nu a fost asa de eficienta.Nici nu ustura, trebuie doar sa pui crema si sa astepti cateva minute, apoi sa dau cu un burete.Sunt si instructiuni de folosire pe cutie.Creste destul de repede cel putin la mine asa s-a intamplat, cam in 3-4 zile.

Răspuns utilizator avertizat
| Dru a răspuns:

`#. Buna. nu doare. da este ca si cand ai pune o crema simpla, normala. si inapoi creste cap intr-o saptamana... cel putin la mine asa creste. si nu ustura nu doare. doar daca faci alergie la crema respectiva iti ies niste bubite. de asta cel mai bine e sa testezi crema doar pe o particica pica sa vezi daca esti alergica la ea. :]. Bafta! :*