| clementine667 a întrebat:

Hello! Ma gandeam sa-mi vopsesc parul intr-o nuanta putin rosiatica si am pus ochii pe o nuanta denumita "cireasa neagra" de la L'oreal dar si pe nuanta R4 "rosu funky" de la Loncolor. Insa ma tem sa nu imi deregleze secretia de sebum sau sa-mi arda parul, desi sunt ambele fara amoniac. Cineva care a folosit aceste produse si imi poate spune si mie cum e? Arde parul? Rezista culoarea cat de cat?

3 răspunsuri:
| Swae a răspuns:

Prima mea vopsire(facuta de una singura acasa) a fost cu rosu funky de la loncolor. Aveam parul natural si n-a prins deloc. M-am vopsit de foarte multe ori, inca mai am par in cap. laughing)) Nu cred ca are un efect permanent asupra parului, nu ti-l strica din prima daca o faci cu o anumita limita si-ti iei din varfuri cand este cazul. Daca vrei o culoare rezistenta, incearca prima varianta. Daca vrei ceva semi-permanent, e destul de important sa ai culoarea parului deja mai deschisa natural sau chimic.

| Mayaaaaaaa14 a răspuns:

Îți dai seama ca-ți va afecta parul. Produsele de la L’oreal din punctul meu de vedere sunt cele mai misto. Eu sunt blonda și ma vopsesc o data pe luna. Culoarea rezista și vopseaua este de o calitate superioară. Te-ai mai vopsit pana acum, sau e prima data?

| clementine667 explică (pentru Mayaaaaaaa14):

Am mai fost vopsita dar am folosit gama Garnier. Am vazut cat poate afecta daca e permanenta cu amoniac insa nu am folosit deloc una semipermanenta fara amoniac si ma intrebam daca afecteaza la fel de tare firul de par