| AnaidD a întrebat:

Hello! Poate cineva sa ma lamureasca si pe mine care e diferenta dintre par roz si par fuchsia? Vreau sa-mi vopsesc parul roz, dar pe siteul asta http://www.miss-lady.ro/cumpara/spuma-coloranta-elysee-7 754372 nu are decat fuchsia. Daca iau fuchsia o sa iasa un roz mai inchis sau cum?

3 răspunsuri:
| Neo12 a răspuns:

Bună!
Uite, eu te sfătuiesc să gcauți pe google culoarea fucshia să vezi exact cum arată.
Când spui roz, poți denumi mai multe nuanțe din această culoare, iar când spui fucshia..aceasta este o nuantă.
Dacă mai ai întrebări și te pot ajuta, cu mare drag.
O zi plăcută!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rozul fuchsia e un roz mai aprins decat rozul in sine.

| Crainstorm20 a răspuns:

Uite rozul e o culoare dintre violet si alb deci e o culoare palida spre alb. Fuchisia e spre violet adica violetul e in cantitate mai mare ca albul. Funda? :-)