| blackyblack a întrebat:

Hello, TPU! Ştiţi cumva dacă se poate face balsam de buze acasă numai cu o lingurita de miere, unt si caco? sau trebuie neaparat ceara de miere de albine?

5 răspunsuri:
| ramona0506 a răspuns:

Mm, pentru balsamul de buze iti trebuie ceara, sau daca nu, macar vaselina. Poti incerca si fara cele 2, dar nu va avea ceeasi textura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Miere si unt. Fara cacao.

| Lioиeѕѕ a răspuns:

E bine sa ai ceva gen vaselina... altfel nu o sa aiba textura unui balsam de buze.

| assi a răspuns:

Eu am facut un scrub din miere, cacao si foarte putin zahar si dupa putin timp sa intarit si nu l-am mai putut folosi..deci mai bine nu ai folosii cacao ci pune numai putina miere si eventual putin zahar

| bella2332 a răspuns:

Iti trebuie neaparat ceara