| deeyuz a întrebat:

Hello, voi ce fonduri de ten mi-ati recomanda? am incercat fondul de ten Stay Matte de la Rimmel formula aia nou dar nu imi place absolut deloc deoarece nu are o acoperire buna si arata ca o masca cand il aplic.sad as vrea un fond de ten cu o acoperire foarte buna deoarece eu am niste probleme su semnele lasate de la acnee dar sa fie pana in 30-40 ron. help me!

Răspuns Câştigător
| TheHoRror a răspuns:

Fond de ten Maybelline Superstay Silky -020 Cameo

- 020 Cameo

* Se distinge printr-o abilitate proprie de a hidrata si de a conferi o textura matasoasa tenului.
* Este conceput ca, o data cu aplicarea fondului de ten sa aplici si o baza de machiaj ce va face ca machiajul sa reziste pe durata intregii zile, iar culoarea sa adere mult mai bine de suprafata pielii.
* Formula "silicon in apa" ii confera o rezistenta de pana la 16 ore fara sa se stearga.

30ml

Made in France

Producator: Maybelline

44 Lei -> 37 Lei (REDUCERE)

Sper ca te-am ajutat.

5 răspunsuri:
| Ramina a răspuns:

Iti recomand fondurile de ten Giordani Gold de la Oriflame : http://ro.oriflame.com/products/catalogue-viewer.jhtml?per=201205 Eu il folosesc si acopera foarte bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Astor Perfect Stay are o acoperire mare si cu pudra Maxfactor Creme Puff acopera foarte bine.
Review :
http://didiglamour.blogspot.com/2011/06/fdt-astor-perfect-stay.html

http://didiglamour.blogspot.com/2011/12/r-pudra-creme-puff-maxfactor.html

Dar eu ti-as recomanda mai degraba Bourjois Flower Perfection, are o acoperire mult mai mare si se intinde mult mai usor. Cu pudra de la Maxfactor vei obtine efectul acela de ten photosopat. Dar costa 70 lei.
Review : http://didiglamour.blogspot.com/2012/04/review-swatch-bourjois-flower.html

| Tzukushi a răspuns:

Buna, citeste experienta mea personala cu fondul meu de ten preferat

http://mariabeautytips.blogspot.ro/......u-ten.html

| Fiorella18 a răspuns:

Incearca affinitone (maybelline)... Dar daca vrei ceva si mai bun, trebuie sa urci un pic pretul; un altul f bun, in jur de 50 de ron ar fi "xperience" de la max factor. Cat despre semnele de la acnee, incearca sa le acoperi local, cu un corector, nu cu fondul de ten, pentru ca daca iti aplici un fond de ten cu putere prea mare de acoperire sau aplici prea mult, nu vei mai arata natural, ci va arata ca o masca pe fata. Ai grija insa ca, corectorul sa fie de aceeasi nuanta cu fondul de ten.

| AlescandraM a răspuns:

Buna. Fiorella18 dupa parerea mea affinitone incarca prea mult tenul si il usuca... si se vede foarte urat pe fata. Fonduri de ten la 40 de lei, si bune, s i cu acoperire buna. nu prea sunt si chiar daca sunt nu rezista pe fata. Eu iti recomand Revlon color stay. costa in jur de 60 de lei, dar este foarte bun, are acoperire foarte mare, si rezista pana la 48 de ore pe fata, bine inteles tu trebuie sa te demachezi, ianinte sa aplici fondul de ten, adica dimineata, si sa te demachezi seara. in fine... acesta este fondul de ten pe care eu ti-l recomand :* te va ajuta, crede-ma. s-au daca esti dispusa sa dai mai mult..mac fix fluid, cu cea mai mare acoperire. 125 de lei. te pup. si sper ca ti-am fost de folos, funda?