| vanessavane a întrebat:

Vreau sa-mi recomandati si mie un fond de ten cu o acoperire cam ca cel de la Farmasi STAY MATTE. Eu pe acesta il foloseam dar mi s-a zis ca se cam cunoaste ca sunt data cu el. Asa ca as vrea unul sa fie mai subtil avad in vedere ca il folosesc si la scoala. As vrea sa fie la un pret pana in 30-40 de lei. As vrea sa imi spuneti parerea si despre fondul de ten tot de la Marmasi acela STICK-daca l-ati incercat va rog spuneti-mi cum este. Inca odata asa vrea un fond de ten cu o acoperire 'maricica' dar sa nu se cunoasca ca sunt data cu fond de ten (sa nu fie foarte vizibil). Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| MariaMeow a răspuns:

Recent mi-am cumparat si eu un fond de ten stick de la Farmasi. Nu este cine stie ce. Daca il folosesti trebuie neaparat sa folosesti si pudra. Dar nu recomand. Se aduna intre sprancene, sub ochi si in jurul buzelor. Nu sunt multumita de el.
Acelasi lucru il pot spune si despre BB Cream. Absolut toate: de la Garnier, de la Nivea si mai stiu eu de unde. Raman niste pete pe fata ingrozitoare si este foarte lipicios.
Fondurile de ten cele mai bune sunt de la Clinique sau Inglot. Cel de la Inglot este in jur de 40 lei si este foarte fin pe piele si acopera destul de mult.
Sper ca te-am ajutat! kiss

7 răspunsuri:
| YuukiNightmare a răspuns:

Alegerea unui fond de ten nu e asa grea daca stii ce-ti trebuie. Culoarea trebuie sa fie nuanta tenului tau si sa iti stii si genul de ten. Eu amflsitintr-un timp Smooth Minerals de la avon dar am trecut pe pudra[Ideal Shade, avon ] pentru ca zic eu e mai buna si aceea chiar nu se observa decat daca o dadeam din abundenta.

| Anonimaa77 a răspuns:

Cumparati de la avon sau oriflame crede-ma sunt foarte bunewinking

| vanessavane explică:

Vreau sa imi spuneti parerea si despre BB cream'ul de la Garnier. Eu nu am cosuri am niste pete ramase de la cosuri dar nu sunt foarte pronuntate si nu am pe toata fata. Am 3 pe frunte si una pe un obraz dar mai ales cea de pe obraz nu ma deranjeaza foarte mult... Am o problema cu cele de pe frunte chiar daca nu sunt foarte vizibile. Spuneti-mi daca m-ar ajuta un BB cream. Chiar as vrea sa il incerc dar nu as vrea sa dau banii de pomana!

| BlueOctober a răspuns (pentru vanessavane):

E naspa rau garnier bb,se vede ca si cand ai avea niste bubite mici pe fata,adica e oribil,plus ca iti da o senzatie de retinere,zici ca te tine un elastic atunci cand vorbesti, zambesti, eu nu mai folosesc de mult fond de ten si cand foloseam, foloseam mouuse de la maybeline, insa cel mai bun produs pe care l.am folosit e BB cream de la Loreal, si nu e scump, costa cam 10 Euro, adica vreo 50, 55 de lei, e cel mai bun, acopera bine si nu iti face tenul asa mat, ca si cand te.ai dat cu varlaughingeu zic ca e cea mai buna alegere

| vanessavane explică (pentru vanessavane):

Ce BB cream de la garnier are o acoperire mai mare? Cel pentru ten normal sau cel pentru ten gras?

| vanessavane explică (pentru vanessavane):

Sincer m-am gandit si vreau sa imi spuneti ce sa aleg intre BB cream de la Garnier si fondul de ten Wake Me Up! multumesc!

| cristine91 a răspuns:

Si fondurile de ten de la Maybelline sunt foate bune! Eu folosesc Maybelline Affinitone sensitive e cu minerale si pentru piele sensibila