| alina_6587 a întrebat:

Hellp! am o intrebare >TPU daca ma vopsesc scap de lindeni, cu ce vopsea ar trebui sa ma vopsesc si daca cea de la loreal paris sublime mousse imi omoara lindenii...cine da raspunsul cel mai complet si cel mai clar are funda >big grin

9 răspunsuri:
| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Eu stiam ca daca te decolorezi iti vor cadea, am eu o prietena care era bruneta si nu stiu de unde a luat paduchi si s-a decolorat si a scapat de ei.

| maftei a răspuns:

Eu cred ca mai antai este indicat sa scapi de lindini si apoi sa folosesti vopsea de par pentru ca nu ai sanse ca vopseaua de par sa ai omoare sau sa scapi de ei.Asa ca date cu gaz si pune pe cineva sa te curete de ei si apoi vopseste-te

| zaapalici a răspuns:

A avut o prietena si se dadea ca un sampon antiparazitar care elimina toate formele de pediculoza de la dr. SOLEIL.pe spte ai instructiuniile! se da o data se lasa 4 minute si se da si a 2 oara. ouale se vor departa cu pieptanul. aceasta operiatie o repeti la 24 de ore si eventual daca nu ti se dupa la 7 zile love struck succes! fundita? dupa poti sa te dai si cu otet miros in mare dispare

| zaapalici a răspuns:

Indeparta*

| AlexiaB a răspuns:

Ai paduchi?
Cahh:-&

| uca_1023 a răspuns:

Da-te cu gaz o data pe saptamana inainte sa faci baie, stai cu un prosop in cap pentru vreo 2 ore,apoi piaptana-te cu capul in jos in cada,cu un pieptene cu dintii fooooarte desi,vor cadea foarte multi paduchi.fa asa timp de o luna,si daca tot nu scapi,continua chiar doua.dar nu da cu gazul pe pielea capului, o sa te arda si se va inflama, si nu te ajuta cu nimic.p.s.cand zic gaz ma refer la petrol.happy, depinde cum se zice la voi.succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-ti de la farmacie un praf ceva,pentru pediculoza.da-te cu el pana dispar paduchii si ouale din par, dupa aia te poti vopsi si avea grija de parul tau, si mai ales pe care perna pui capul.sa nu te umpli iar de podoabe.

| pasta a răspuns:

Nu stoiu dar cred ca trebuie sa tii spargi inainte de a te vopsi. funda?

| alina_6587 explică:

Eu vroiam sa imi raspundeti la intrebare, am un par lun si des e pana la fund si am un 1, 80 metri si va adti seama ce lung e. ii omoara sau nu. ca de paduchi am scapat dar de oale lor nu. cine imi raspunde la prima intrebare are funda... puppy dog eyes