| CristinaCrs15 a întrebat:

Help me! Nu stiu cum sa scap de prostul obicei de a roade unghiile.De obicei le rod cand sunt stresată,dar uneori si fara motiv, doar din instinct. Dati-mi cateva sfaturi.:**** :*** Funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invata-te sa faci altceva cu mainile atunci cand iti vine sa le rozi.De exemplu, trebuie sa ai doua bile in buzunar si cand e cazul, le invarti in mana.Asa dai ocupatie mainii, acelei energii.

1 răspuns:
| doareuio a răspuns:

Fă o pastă din următoarele ingrediente:
1. Lămâie(zeama)
2.Bicarbonat de sodiu;
3.Cafea;
4.Sare.
Amestecă cu puțină apă și dă-te pe unghii cu ele. Când vei pune gura vei spune : „Âââhh" și tot așa până te vei dezobișnui. Funda?