| clara1122 a întrebat:

Cum pot sa scap de prostul obicei de imi roade unghiile?

Răspuns Câştigător
| Iulii a răspuns:

Heii., da stiu cum este si eu imi rodeam unghiile... du-te la o farmacie naturista si este o oja speciala pentru chestiile astea are un gust oribil si se numeste "Nu unghii roase " e ff buna. speer sa-ti fie de ajutorr. pa-pa. >big grin

7 răspunsuri:
| CapitanuSemafor a răspuns:

Nu ti le mai rozi? :S

| Pisicuța a răspuns:

-dai cu suc de lamaie pe ele
-gasesti ceva de lucru cu ele
-de fiecare data cand prietenii te vad ca ti le rozi spune-le sa iti dea peste mana
-dati tu peste mana cand vezi ca ti le rozi
Succes!

| denisa20 a răspuns:

Incearca sa iti dai cu un lac de unghii special ca sa nu-ti le mai rozi. E bun cel de la farmec.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand iti duci unghiile la gura spui in minte : o nu eu nu am voie sa imi rod unghiile, iar dupa aia tot asa repeti pana scapi! NOROC!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei iti rozi unghiile cand esti stresata. Asta ar putea fi cauza. Scapa de stres.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu imi rodeam unghiile, dar intr-o zi m-am uitat la unghiile unei prietene, ele ei erau atat de frumoase, si de atunci nu le mai rod. Ai nevoie de putina vointa. Sper sa meargaa.

| Diaaa_3539 a răspuns:

Pentru ca si eu am avut acelasi obicei prost pot sa spun ca am renuntat destul de usor caci ma uitam la unghiile celorlalti care le aveau uniforme... drepte si am hotarat sa incerc sa ma ajut pe mine. Fa`o si tu big hug