| Andreea_Nicoleta_1996_gG3W a întrebat:

Helpp! Ce trebuie sa fac/cumpar ca sa nu imi mai cada parul asa de rau? In fiecare zi imi cade foarte, foarte mult parul! Dau funda

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

thinking Consideri că ceva iți cauzează căderea părului? Întreb asta pentru că eu luam niște pastile (probleme de sănătate ) iar acestea îmi cauzau căderea părului și a trebuit să le schimb.
Ai putea sa faci o mască de 3/săptămână cu ulei de ricin, ulei de argan şi vitamina A uleioasa(din farmacie toate) și dacă dorești să adaugi și ulei de măsline extra-virgin.
Tot la farmacie ai putea cere niște pastile care se dizolvă în apă eu am 2 tuburi cu astfel de pastile (vitamine&minerale +coenzima Q 10) cealaltă era cu Zinc, nu îmi mai aduc aminte, asta i-a recomandat farmacista tatălui meu.
Ai mai putea cumpăra un șampon anti cădere
Ai putea să te clătești cu oțet de mere.
Dar nu te aștepta să se rezolve imediat, astea sunt remedii naturale deci ai răbdare, multă răbdare.
Sau ai putea merge la un medic specialist.
Sfatul lui ar fi mult mai profesional decât orice răspuns pe care îl vei primi pe site-ul ăsta.