| just4you a întrebat:

Hey...As vrea sa slabesc vreo 4-5 kg in max 2-3 saptamana, am 1.52 m si vreo 42 de kg si cateva grame.Am gasit dieta asta:
Etapa I din Cura de slabire
Aceasta etapa dureaza 1-2 saptamini, si ve-ti slabi intre 3 si 5 kg pe saptamana.
Aveti voie sa mancati:
Carne de orice tip, intre 250 si 500 grame pe zi, preparata fiarta sau fripta; atentie sa nu consumati salamuri care contin soia(soia ingrasa).
Supa de carne de vita sau de carne de pasare. Cat doriti.
Carne de pasare cat doriti, dar fara umpluturi sau zarzavaturi.
Oua de gaina cate doriti.
Doar 2 farfurii de salate pe zi: salata verde cu telina, ridichi, castraveti in otet cu sare, muraturi, masline. Nu sunt indicate ceapa si usturoiul in salate.
Maxim 4 lingurite de frisca pe zi dar sa fie indulcite cu zaharina.
Bauturi puteti consuma apa plata sau apa minerala de izvor, suc de lamaie, ceai din plante sau cafea.
Nu aveti voie sa mancati:
Scoici, stridii, conserve de peste in ulei.
Grasimi: slanina, ulei, unt, margarina
Nu uitati: 1 tableta polivitamina + fiola vitamina C + 1 tableta vitamina B complex in fiecare zi.
Vreau sa o urmez doar ca fara vitamine.Credeti ca va da rezultate? Daca nu, aveti ceva diete care stiti ca sunt bune si care poate v-au ajutat si pe voi? Dau funda!:*
PS:Am de gand pe langa dieta asta alimentara sa fac si sportwinking

5 răspunsuri:
| valThina a răspuns:

Decat sa te tii de nu stiu ce diete nu mai bine faci sport, daca vrei iti dau si cateva exercitii :) eu asa am slabit si mancam si seara da in cam o luna s-au vazut rezultatele.nu manaci seara dupa ora 7(19.00) in locul dulciurilor mananci fructe sau iaurt, nu mananci decat 3 4 felii de paine pe zi, trebuie sa bei apa, sa eviti sucurile cu acid sau apa minerala, pastele, orezul, mancarurile prajite. daca te tii si de sport si dormi 8 ore pe noapte, de preferat de la ora 10-12 noaptea o sa vezi rezultatele chiar si dupa 2 3 saptamani.mai jos o sa iti las cateva link-uri pentru exercitii pe care le poti face acasa http://www.youtube.com/watch?v=zHt_aZYH0Jk, http://www.youtube.com/watch?v=NU-8BDYVyv8&feature=related, http://www.youtube.com/watch?v=REY2HPuVHis&feature=related, http://www.youtube.com/watch?v=HVuUM5jpVAU&feature=related si din lista aceea poti sa mai faci si pe cele pentru spate, talie :)

| Lery a răspuns:

Este o cura de slabire care tine 9 zile.In primele 3 zile trebuie sa mananci doar carne(fara paine,
alcool, sucuri etc...doar carne) Urmatoarele 3 zile trebuie sa mananci doar lactate(laptele nu trebuie sa fie foarte gras) adica lapte,branza,smantana, iaurt, cascaval. Ultimele 3 zile mananca doar fructe si legume.La aceasta cura de slabire poti face si exercitii. Daca uaci eexrcitii vei slabi 4-5-6 kg iar daca faci exercitii vei slabi in jur de 6-7 kg max.Nu uita ca in aceste 9 zile nu trebuie sa mananci altceva decat ce ti-am scris(fara paine, alcool, suc fastfood .etc...Si chiar functioneaza foarte binewinking BAFTAhappy

| Roxette23 a răspuns:

Iti recomand Dieta Dukan. Este cea mai eficienta dieta pe care am incercat-o. Mama are 40 de ani si a slabit 10 kilograme, iar eu am slabit 5 kg intr-o luna si jumatate.
Intra pe www.dietadukan.ro pentru mai multe detalii.

| just4you explică:

Teils1,conform calculatorului ala de greutate,da,sunt subponderala, insa daca m-ai vedea, ti-ai da seama ca am un pic de burta si ceva grasime la solduri si picioarewinking... oricum mersi ca macar te-ai chinuit sa imi dai un rasp:*

| Teils a răspuns:

Buna! In primul rand nu esti sanatoasa. In al doilea rand esti subponderala, iar greutatea normala pe care trebuie sa o ai se situeaza intre 46 si 57. Deci lasa dieta. ingrasa-te!