| Anna_8414 a întrebat:

Hey. Astazi dau teza la romana si vroiam sa fiu sigura de ceva. La opera epica dupa ce spui " Sentimentele autorului sunt exprimate in mod indirect prin personaje si actiune ", precizez modurile de expunere, unde se petrece actiunea, apoi ce as mai putea sa scriu? straight face
P.S: sunt clasa a 7-a, si nu vreau pe momentele subiectului, pentru ca nu imi da toata opera, si nici de pe net happy. [ scuzati categoria happy ]

5 răspunsuri:
| AngelCrystals a răspuns:

In primul rand ai putea sa te uiti in caiet si sa nu pui intrebari pe TPU, iar al in al doilea rand sa pui intrebarea la caregoria potrivita.

Răspuns utilizator avertizat
| hellchild a răspuns:

Ce intelegi tu din actiunea personajelor.
De exemplu: din faptul ca personajele de la sfarsitul secolului 19, poceau franceza precum monșer, intelegem ca era critic la adresa ignorantei din acele timpuri. Oamenii folosind franceza intr-o forma gresita doar pentru ca asa era moda.(Acesta este doar un exemplu, cam asa ar trebui sa mai adaugi)

| ஐفيDeeaفيஐ a răspuns:

Personajele si in primul rand si procedeele artistice

| Darkness1 a răspuns:

Precizezi unde se petrece actiunea ...care sunt personajele:*funda