| joanamm23987465 a întrebat:

Hey ceauw! a cheama ioana am 10 ani si treck pe clasa a patra... m-am gandit sa fac o lista cu lucrurile trebuincioase pentru scoala si pe lista am scris asa :

lucruri pentru. scoala
1xTrening
2xbluza
2xtricou
3xsosetehee hee
1xBlugi
10xcaiete matematica
10xcaiete rom.
1x caiet studentesc (DIn ala mare stiti voi)
2xcaiet muzica
2xcaiet biologie
3xpix
3xpix cu gel
3x creioane
1x set de carioci
1x lipici
2x cordeluta (de prins parul)
si atat, radiera foarfeca penar si ghiozdan nu imi trebuie pentru ca am de anul trecut si am sa ecoomisesc pentru ca imi sunt ca noi, deci din tot ce am scris, ce lipseste, adica imi puteti spune ce imi mai trebuie pentru sc?

Răspuns Câştigător
| princessmia a răspuns:

Eu anul acesta trec in a 5-a si iti pot spune ce mi-a trebuit mie.
acuarele
stilou
hartie glase
hartie colorata
pensule
hartie creponata
si cam atat a uitat sa-ti spun nu-ti trebuie caiet studentesc. Si la scoala nu porti haine obisnuite si uniforma cu cravata rosie. Sper ca te-am ajutat.

10 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Placerea de a invata

| denisa2803 a răspuns:

Am si eu o intrebare.Cum poti tu sa traiesti cu o pereche de blugi, 2 tricouri, 2 bluze, 1 trening, 3 dresuri/sosete ce vrei tu si 2 bentite/moate? Doamneee deci asta inseamna ca tu mergi cu aceleasi haine mai multe zile?! E graav! Invata si tu sa te mai schimbi din cand in candlaughing(adica zilnic).Mrg eu sunt a 8a b-)si in clasa a 4a noi am avut nevoie de vreo 3 stilouri,tempera,bloc de desen,caiete studentesti(la romana si mate), creioane, carioci...etcc mrg du-te si tu si uitate in magazine ca sa vezi daca ai mai uitat cevathinking

| IIIIIIIIIIIII a răspuns:

Pai iti trebuie un bloc de desen, pensoane, acuarele/tempera, ma rog, stilou, pic... ascutitoare... Cam atat

| joanamm23987465 explică:

1.bluzele nu imi folosesc doar cand este frig.
2.copil retardat, ce sa-ti spun!
3.Numi plac papusile +nu sunt asa de mica pentru cont!
4.nu dau funda sa zic asa la cei cu raspunsuri de ***!
5.nu-mi pasa daca niste coptii cacaciosi ma insulta!
6.nu-mi pasa de loc ce spun alti, deci sa-si vada de carpe!
7. multumesc fetelor pentru raspunsuri!

| Sicmao a răspuns:

Sincer? Eşti un copil retardat.Toţi am făcut generala fără să punem întrebări stupide.La vârsta ta tu ar trebui să te joci cu păpuşile nu să întrebi pe TPU.

Răspuns utilizator avertizat
| Anon123 a răspuns:

Minteawinking

| ionutVUVUZELA a răspuns:

Deci tu te duci cu 2 bluze toata saptamana la scoala? si 2 tricouri? da ma rog ai 10 ani nu fac mai mult misto de tine

| DarkSkittles a răspuns:

Stilou, rezerve de stilou uniforma daca trebuie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

10x chilotihee hee