| BiancaDenisa a întrebat:

Hey! Cum as putea sa imi prind luni parul la scoala? nu am nici o idee cum sa il fac...
~parul meu este pana la mijlocul spatelui, putin ondulat la varfuri, des si saten...~
~va rog, ceva idei~
dau fundita la cele mai multe si mai bune idei!
mersi kiss

6 răspunsuri:
| BlancaFantasma a răspuns:

De ce nu ti`l indrepti? e asa de frumos parul lung si drept:p si eu mi`l indrept diseara pentru maine.am parul tot ca tine, lung si des.imi sta super cand imi fac baie, ondulat asa de frumos, dar a doua zi sta oribil parca as fi o baba.asa ca maine ma schimb putinbig grin

| Innovation a răspuns:

Ooo,sunt o gramada de coafuri interesante, frumoase si in acelasi timp usor de facut. Uite niste sfaturi:
-spic
-coc
-am vazut ca se poarta la fete doua codite impletite mai largut asa
-coada impletita mai largut sau cum iti place tie
-coada normala(cum se mai spune coada de cal) prinsa intr-o parte
-iti poti lasa parul desfacuti si iti poti face cateva suvite subtiri impletite
IMAGINATIA mai conteaza!

| vanillakidd a răspuns:

Ai putea sal intinzi si sa-l lasi desfacut.
sau sal prinzi intr-o coada impletitathinking
incearca in fata oglinzii mai multe idei care iti vin prin cap si vezi care iti sta mai bine:*

| Andrada_4124 a răspuns:

Salut! eu am parul exact ca al tau iar la scoala iti recomand sa-ti prinzi parul in:
1. doua cozi impletite, dar sa le tii in fata
2.o coada prinsa la spate cu o clama de par, dar sa lasi cateva suvite in fata
3.doua cozi prinse la spate
Ma bucur ce te-am ajutat!