| Ella_5066 a întrebat:

Hey fetelor :* deci habar nu am ce se poarta toamna asta happy as vrea sa stiu ce stil mersi muult fundita:**

Răspuns Câştigător
| Robu_Daniela_1996 a răspuns:

Culori

Culorile la moda in 2012 trebuie sa fie in primul rand calde si sa dea impresia de eleganta si, in acelasi timp, de lejeritate. Atunci cand va alegeti culorile pentru 2012 trebuie sa tineti cont de faptul ca moda 2012 vorbeste despre femeia care isi poarta feminitatea cu usurinta, look-ul general al femeii la moda in 2012 nu trebuie sa tradeze niciun pic de efort, atat hainele, cat si culorile trebuie sa para ca au fost dintotdeauna acolo, pe corpul femeii. Asadar, culorile care se poarta in 2012 sunt urmatoarele:

alb, negru, bej, verde, Orange, galben, caramiziu, albastru inchis, violet

De asemenea, cand vine vorba despre culorile la moda in 2012, trebuie sa tineti cont si de imprimeurile care se poarta in 2012. Cele mai importante imprimeuri la moda in 2012 sunt urmatoarele:

jungle print
imprimeuri geometrice in stil art deco
ATENTIE! Anul trecut s-au purtat extrem de mult imprimeurile florale. Peste tot puteam vedea pantaloni cu imprimeuri florale, bluze cu flori, rochii si asa mai departe. In 2012 aceste imprimeuri DISPAR COMPLET. In 2012 nu exista absolut nicio haina, niciun accesoriu care sa fie cu imprimeu floral. Asa ca atentie cand deschideti dulapul cu haine de anul trecut, sa purtati in 2012 ceva cu imprimeu floral si sa aveti pretentia ca sunteti la moda e mai mult decat penibil.

Rochii

Alberta Ferretti ss2012
Se vor purta foarte, foarte multe rochii in 2012. Moda 2012 umbreste efectiv tot ce inseamna pantaloni si fuste. In afara de tinutele de seara care sunt alcatuite imperativ din rochii, si tinutele de zi, in mare parte, tot din rochii sunt reprezentate. In general, pentru tinutele de seara, in 2012 se poarta rochiile lungi care respecta culorile mai sus amintite. Pe de alta parte, tinuta de zi aduce rochiile mulate pe corp, dar care pastreaza ideea de lejeritate de care vorbeam mai sus, si care vin pana in dreptul genunchiului. ATENTIE! Moda rochiilor de zi de tipul rochiei grecesti (este vorba despre acele rochii lungi pana in pamant care s-au tot purtat in ultimii ani) a disparut complet. Subliniez, nu mai exista rochii de zi lungi pana in pamant.

Fuste si pantaloni

Dupa cum am zis deja, in 2012 nu prea se poarta nici fustele si nici pantalonii. Daca totusi doriti sa purtati asa ceva si sa fiti la moda, atunci cea mai buna idee e sa abordati o fusta lunga pana la genunchi sau usor mai scurta, iar daca este vorba despre pantaloni, atunci cel mai bine e sa purtati pantaloni marinaresti. Desigur, atat fustele, cat si pantalonii la moda in 2012 trebuie sa respecte culorile trend-ului.

Pantofi

Versace ss2012
Pantofii care se poarta in 2012 sunt, de-a dreptul, cea mai mare realizare a modei 2012. As putea zice foarte bine ca pantofii la moda in 2012 sunt impecabili. Sunt eleganti, sunt colorati, au un toc subtire, foarte sexy, si dau tinutei la moda in 2012 adevarata nota de extravaganta.

Machiaj & hair style

2012 renunta la machiajul natural care s-a purtat anul trecut si adauga o nota de adancime, de mister. Machiajul la moda in 2012 e mai atent desenat si trebuie sa denote (iarasi) feminitate si dorinta de a sublinia feminitatea. Parul se poarta pe umeri, nicidecum strans si trebuie sa aiba un aspect cat mai ingrijit.
Sper ca te'am ajutat!
Funda? :*

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| timioros a răspuns:

Sunt baiat dar totusi stiu ceva din imbracaminte si as vrea sa-ti zic ceva. Daca moda zice ca "Toamna asta se poate fulare albas.....si colanti ne..." toata lumea se va imbraca asa.Eu zic ca ar fi bine sa iti faci tu moda ta ca sa fi originala, sa nu copiezi pe nimeni. Sper ca te-am ajutathappy

| Mihai_Alexandru_Anca_1957 a răspuns:

Lasa-ti adresa pentru a primii prin posta catalogul cu noile tendinte pentru moda de TOAMNA 2012

| Ella_5066 explică:

Tepesun d esti un mare ratat nu te baga singur in seama!