| NoName123 a întrebat:

Hey guys! La scoala nu ne lasa directoarea cu machiaj si lac pe unghii. Ce fel de machiaj care sa para natural as putea sa aplic? Am pistrui si nu imi place cum arat daca nu am ceva machiaj, poate imi da-ti si ceva link-uri? Mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
| DrunkenRat a răspuns:

Fondul de ten, pentru a arata natural si bine, trebuie sa fie cu o nuanta mai deschis decat culoarea pielii. Aplica un stat subtire de fond de ten si poate putina pudra, tot mai deschisa decat pielea. Cat despre unghii, merge lacul transparet sau ceva lac mat culoarea pielii ori roz-piersic deschis. Roz-piersic am vazut la o preoteasa. hai mai, cum sa nu te lase cu un roz deschis?

3 răspunsuri:
| Ramina a răspuns:

Poti folosi fond de ten, putin rimel si gloss.
http://www.copiisimamici.ro/images/pozecopiisimamici/machiaj.jpeg

| OliviaLowe a răspuns:

Nu te machia de la varsta asta.Vei arata oribil cand vei fi mare chiar si cu farduri de calitate. Daca vrei sa ai o piele sanatoasa si cand vei fi mai mare nu te mai prosti cu machiaj, sau poate doar rar si fara sa exagerezi!

| RoxyyEvidentt a răspuns:

Incearca sa gassesti niste fard de pleoape care sa se potriveasca cu tenul tau iar dupa ce te`ai dat foarte putin cu pune un servetel umed peste ochi si tamponeaza usor iar in obraji ai putea sa te dai cu niste far dar putin nici sda nu se observe iar unghiile nu le face si pe buze strugurel