| Adelyna06 a întrebat:

Hey! In urma cu 2-3 luni mi-am luat mustata cu benzi faciale. Mi-au aparut niste basici cu lichid si mereu luam pielea de pe ele si am ramas cu un semn rosu cu toate ca rana este vindecata. Ce pot aplica pentru a scapa de semn?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Heavenonearth a răspuns:

Cremă de gălbenele
Miere de albine din salcâm pur (fără porcării de zahăr de la kaufland,lidl etc)-iei de la plafar
Suc de lămâie natural-Iei lămâia,o zdrobești la cantitatea de o linguriță, și pui sucul pe zona făcând masaj până intră in piele.E foarte astrigent dar e și puternic in vindecare rapidă.O poți amesteca cu miere de albine din salcâm. Faci tratamentul o lună, fără nici o pauză. Dimineata, amiaza si seara. poți inainte sau după masă, la intervalul de cel putin 30 min inainte de toate, sau după, ca să se aseze pe zonă afectată. Poți și inainte să dormi cu 30 min.Si stai așa nemiscată ca o statuie, nu vorbesți, nu scoți limba, nu râzi..nimic! Succes.