| karrry9999 a întrebat:

Mi-am smuls mustata cu benzi cu ceara rece si m-am iritat si mi s-a invinetit pielea si e putin aspra.Cum pot scapa sau se poate vindeca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BruneTTe a răspuns:

Nu pune spirt ca mai rau usuca. Da-te cu crema foarte hidratanta si apoi cu o crema grasa :de galbene sau de arnica in strat gros si lasa acolo ca se va vindeca. Si eu am avut iritatie din aceea ca ma si durea...

6 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Dezinfectează în primul rând fie cu Apă oxigenată, fie cu Spirt.
Dă cu o cremă de faţă hidratantă şi cu puţină pudră.
Pa-pa.

| William a răspuns:

Da cu spirt ca trece.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Foloseste crema de galbenele.
Te pup!

| Melany8 a răspuns:

Dă-te cu o cremă care înmoaie pielea

| Petrust a răspuns:

"Timpul vindeca tot".Cu timpul iti va trece.Dar sa nu mai faci asa.

| elisabeta12345678900987654321 a răspuns:

Da-te cu crema de galbenele, vorbesc serios, hidrateaza. funda te rog puppy dog eyes