| Helene a întrebat:

Heyhappy
mi-am epilat sambata mustatahee hee cu crema depilatoare de la Farmec si in lateral cand m`am dat cu ea ma ustura f tare, dar am lasat`o si acummi sa luat putin pielea adica sunt si bubite.De ce oare?

12 răspunsuri:
| ConstiintaTa a răspuns:

Eu am aceeasi problema, mustata.am incercat si crema depilatoare si asa m-am iritat si eu, apoi am incercat cu benzi asa ca si scociul si nu suportam durerea si nici nu se lua.Asa ca ultima modalitate a mea a fost ca sa-mi cumpar ceara,[ceara este intr-un vel de vas mic, din fier, sau aluminiu]pe care sa o pun intr-un vas mai mare cu putina apa sa se incalzeasca, o aplic pe mustata de 3-4 sau chiar 5 ori si dispare.

| lays a răspuns:

Probabil pentru ca nu e buna crema pentru pielea ta sau ai lasat-o prea mult.thinking mai bine foloseste penseta. e mult mai okwinking

| OanaG a răspuns:

Iritatie! Dupa ce te epilezi sa te dai cu o crema puternic hidratanta http://www.webfarm.ro/......f%2020.jpg
e foarte buna! Eu o folosesc, nu mi-am epilat musteata inca pentru ca nu o am vizibila;))

Bafta!

| Alexandraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Si eu am patit la fel ca si tinehee hee nu e bine sa-ti epilezi mustata cu crema depilatoare pentru ca la buze pielea este mai sensibila si se irita.

| คเค๓เк a răspuns:

Pay stai linistita ca asa e prima oara adica sti si cand te faci prima oara pe picioare apar cateva bubite sau ceva de genu asa e si cu mustatalaughing

| Livianananana a răspuns:

Nu e bune pentru mustata eleno aia nici nai c mustata epila da ma rog daca zici u nu e pentru mustata de aia si tea iritat

| Locre a răspuns:

Mai bine a folosi benzile de ceara de la Gerocossen, pentru ca in primul rand ceara rareste parul in timp si doare numai cateva secunde.Cu crema depilatoare insa, e ca si cum te-ai face cu lama, pentru ca in 2-3 zile iti creste imediat si inca cum...mai des.Eu mi-o iau cu benzile de ceara si dureaza cam 2 saptamani pana ce creste din nou, iar daca mai raman vreo 2-3 firisoare le iau cu penseta. Easy!

| Barbie_9607 a răspuns:

Niciodata sa nu iti mai epilezi mustata cu crema depilatoare pentru ca ai vazut tu singura consecintele:bubite. Incerca cu penseta sau du-te la un salon, dar cu creme depilatoare nu mai incerca ca o sa creasca mai rau si iti apar si bubite.

| Blue Eyes a răspuns:

Nu e expirata crema?

| cote_1469 a răspuns:

Ptr ca te-ai iritat tongue

| sonya_6115 a răspuns:

Pot sa ma dau cu ceva dupa ce m-am epilat cu crema epilatorie farmec pe spate si ma cam mananca, dar nu am calmant de la crema ce fac?

| sonya_6115 a răspuns:

Ai dat cu ea de 2 ori?