| anonim_4396 a întrebat:

Hey
nu demult m-am tuns scurt. iar acum regret
ce as putea sa fac ca sa imi creasca parul mai repede. ceva ce pot face si acasa big grin

4 răspunsuri:
| Biby a răspuns:

Buna!
Poti sa te dai cu ulei de ricin.
Tratament pentru par

Acest remediu naturist este recomandat mai ales pentru parul uscat. Incalzeste jumatate de cescuta de ulei de ricin, aplica-l pe parul ud si maseaza scalpul pentru cateva minute. Ia apoi un pieptene cu dintii rari si trece-l prin par de cateva ori. Inmoaie un prosop in apa calda, stoarce-l si inveleste-ti parul cu el. Dupa 15 minute spala-ti parul cu sampon pentru a indeparta uleiul. Vei obtine un par matasos si stralucitor. In plus, uleiul de ricin iti va hrani scalpul indepartand matreata si ajutand parul sa creasca.
Sper ca te-am ajutat!
Bye!

| ynna93 a răspuns:

Foloseste masca de la kallos cu placenta.sau foloseste ulei de ricin.

| Adinuzza1 a răspuns:

Du-te la farmacie si cumpara-ti ulei de ricin, este o sticluta mica care costa in jur de 8 lei.
uleiul e bun si pentru unghii, si pentru uz intern.
funda
succes

| DyanNaa a răspuns:

Pai...si eu m-am tuns scurt.adica nu demult, la fel ca tine si...cred ca ti-ai putea face parul mai lung (putin mai lung) prin 3 pasi:

1. Tunde-ti parul la margini
2. Lasa-l putin sa creasca
3. Ai parul dorit! big grin

Sper sa te ajutebig grin.