| dirtyraccoon a întrebat:

Hey! Stiti ceva tratament impotriva caderii parului?

Răspuns Câştigător
| Lucian2473 a răspuns:

Mergi la medic si vezi ce cauzeaza caderea parului. Poate fi de la vopseluri in cazul in care iti vopsesti parul dar poate fi si de la lipsa de vitamine. Nu sunt in masura sa iti rspund dar stiu ca unele vitamine intaresc radacina parului.
Parul mai poate cadea rupandu-se. Deci sanatatea firului de par poate fi cauzata de la sampoane, vopseluri etc. In cazul in care se smulge usor, cred ca ai lipsa de vitmine.

Raspunsul este doar orientativ. Viziteaza medicul!

3 răspunsuri:
| Sucigan_Razvan_1999 a răspuns:

Caderea parului poate avea mai multe surse :
Raspunde la intrebari:
Cati ani ai?
Ai cazuri in familie de caderi ale parului?
Viziteaza un specialist, problemele sunt rezolvate daca stim sursa care a provocat problema.

| Georgiii2000 a răspuns:

Eu iau pastile de la DoppelHerz piele+par+unghii. sunt si doar pentru par care se numesc par forte. o cutie contine 30 de pastile si se ia cate una pe zi. costa in jur de 25 de lei. aceste pastile contin vitaminele si mineralele esentiale de care au nevoie unghiile parul piele... si eu le iau de 2 saptamani si astept ceva efecte sau o imbunatatire.

| dirtyraccoon explică (pentru Georgiii2000):

Multumesc mult, cred ca o sa incerc.