| NoOne18 a întrebat:

Hey,sunt fata si am"mustata",merge sa o decolorez, si daca o decolorez nu creste mai mare sau revine la aceeasi culoare?

6 răspunsuri:
| dream95 a răspuns:

Foloseste banda! sau du-te la salon daca nu te incumeti s-o iei tu laughing)

| mixxjim a răspuns:

Poti sa o decolorezi, caz in care nu creste mai mare dar revine la culoare, insa treptat. Parul creste prin radacina iar varfurile se tocesc, deci la un moment dat, sa zicem, ai putea avea mustat jumatate blonda, jumatate neagra, sau cum o ai tu happy De c enu incerci sa o epilezi, sau sa o pensezi? In magazine exista benzi de ceara pentru epilat la rece speciale pentru mustata. Oricum, sa nu cumva sa te tenteze vreodata sa pui aparat de ras ca aia esti, o sa-ti creasca mai deasa ca a baietilor happy

| Rakanishuu a răspuns:

Mai bine ai epila-o.

| Laura927 a răspuns:

Folosești lip-gloss?
Daca da atunci mergi si iti cumpara benzi de ceara faciala si da naibii mustata jos, doar suntem femei nu bărbați blonzi( m-a refer la barba)
Nu o sa iti crească mai rău daca o epilezi cu ceara, odată la 1 luna jumate cred ca poti face efortul sa iti aplici o banda cu ceara si apoi sa o smulgi, durează doua minute!

| LoveeMakeup9 a răspuns:

Hei happy
Decoloratul nu are treaba cu crescutul pentru ca tu practic o "vopsesti" nu o tunzi, o razi sau o epilezi. Poti sa incerci linistita.Nu stiu sigur daca dupa aceea va reveni la culoarea initiala..Eu mi-am decolorat o suvita de par cand eram mai mica si in vreo 2-3 luni a revenit la culoarea initiala. Oricum daca revine iarasi la culoarea inchis.o decolorezi din nou ca doar mai exista apa oxigenata laughing))
Bafta!

| lollipops a răspuns:

Mustata se epileaza si daca nu este foarte mare. Ia-ti fasii pentru facial hair si esti gata in 5 secunde (sa o epilezi pe seara, se inroseste zona).