| PinkLips847 a întrebat:

Hey toata lumea!kiss Imi dati va rog niste sfaturi utile care sa si mearga despre cum sa nu mai imi rod unghiile. Vreau si eu unghii frumoase si lungi ca toate fetelesad dau funda la cele mai bunekiss

Răspuns Câştigător
| DangerLove a răspuns:

1. Da-ti cu un lac de unghii cu gust neplacut(amar, iute) astfel incat atunci cand iti vei baga mana in gura sa ti se faca putin rau si sa nu mai rozi unghiile(2-3 straturi).

2.Baga-ti degetele in piper, boia iute, chilli, anghinarea, sau da-ti doar pe unghii.

3. Foloseste tratamente de cresterea unghiilor. Astfel unghiile iti vor creste si vor fi mai tari, nu o sa le mai poti sa le rozi ptc sunt foarte tari, si este eficient(2-3 straturi). Eu le folosesc pe cele de aici, si am unghii foarte mari. Sunt acceptabile ca pret, dar se vad si rezultatele : http://www.evelinecosmetics.ro/......produs.php

4.Mesteca hartie atunci cand iti vine sa iti rozi unghiile sau joaca-te pe telefon.

5. Pune-ti unghii false(cu gel sau acryl) nu o sa poti sa mai rozi, sau sa le smulgi(daca mergi la cineva care le pune bine.

6.Cumpara un spray de la farmacie special pentru asa ceva(le ceri farmacistelor).

7.Mesteca guma atunci cand iti vine sa le rozi.

6 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Sunt lacuri speciale pentru chestia asta. Intreaba la magazinele de cosmetice.

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Pai eu cand eram mic sugeam degetul pana mi l-am prins in usa si mi-am pus pansament pe el si cand sugeam era un gust rau ( aveam 2 ani happy ), puneti un pansament pe capul degetelor si poate va da rezultate, sau dati cu otet pe degete, dar mai bun e bandaju, ceva care sa te faca sa nu iti mai bagi degetele in gura sa rozi unghiutele alea

| Azµre a răspuns:

Iti pui plasture peste unghii si asa nu ti le mai rozi alta solutie nu ai. Sau sa-ti dai cu ardei iute laughing dar sa ai grija sa nu-ti dai pe la ochi cu mana atat...
Cea mai buna si utila solutie iti pui plasturi pe degete si asa te dezobisnuiesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La farmacie gasesti lacuri de unghii amare, costa vreo 5-10 lei.
http://cupio.ro/lac-de-unghii-amar

| Cathyme a răspuns:

Sora mea isi rodea unghiile si apoi sia luat oja de unghii incolora cu gust amar si cind incepea sa isi roada unghiile ii venea un gust tare amar in gura(am incercat si eu) incearca pe la farmacie sa intrebi daca au daca nu incearca la magazinul de unde iti iai tu oja

| boinguttzzu a răspuns:

Pai vezi ca exista niste lacuri de unghii care se gasesc la framaciie chiar si in revistele avon care sunt amare si nu iti mai poti roade unhgiile