| MiniMeow a întrebat:

Stie cineva ce as putea face sa nu mi se mai rupa unghiile? Am niste unghii naturale foarte lungi (ca sa va dati seama cat de lungi, toata lumea ma intreaba daca sunt puse) dar subtiri (atat de subtiri incat vad prin ele). Am observat ca daca ma dau cu lac mi se rup mai des unghiile dar nu as vrea sa renunt sa ma dau cu lac.

Dau funda happy

7 răspunsuri:
| SaschaM a răspuns:

Ceea ce le trebuie unghiilor ca sa nu se rupa e flexibilitate si pentru asta nu trebuie decat sa-ti hidratezi si sa-ti masezi cuticulele zilnic. Citeste mai multe despre asta aici http://mypsychonails.blogspot.ro/......ls-so.html In ceea ce priveste lacul, nu trebuie sa reunti la el (ideea ca unghiile respira e o aberatie, poti sa citesti mai multe despre anatomia unghiilor aici http://mypsychonails.blogspot.ro/......iile.html) dar trebuie sa folosesti o baza inainte de oja si nu recomand sa-ti faci unghiile mai des de o data - maxim de doua ori pe saptamana (dizolvantul le face rau). Succes!

| Piratul10 a răspuns:

Am mai văzut răspunsul asta la o întrebare la care tot nu avea de aface cu întrebarea, te rog sa nu mai postezi aiurea si degeaba doar pentru a avea mai multe răspunsuri!

| MiniMeow explică (pentru Piratul10):

Cu cine vorbesti? Eu, am postat o singura data intrebarea asta daca de mine vorbeai.

| Piratul10 a răspuns (pentru MiniMeow):

Nu nu vorbeam se tine, a mai avut cineva un răspuns dar nu avea nicio legătura cu întrebarea ta răspunsul era despre total altceva si am spus ca am mai văzut răspunsul lui încă la 2 întrebări in seara aceea cand am comentat si asta iar zis lui dar acum vad ca a stres comentariul.

| MiniMeow explică (pentru Piratul10):

Ok

| Edeline a răspuns:

Incearca cu sanopil.se gaseste mai greu in farmacii dar vezi si tu.este foarte bun.este un unguent