| AmyLove277 a întrebat:

Hey TPU.Am avut un cos pe frunte iar acum am rana,si arata jenant,cum pot sa il acopar, e la nivelul ochilor. Ajutor crying

Răspuns Câştigător
| alecsandrabubz09 a răspuns:

Pune pasta de dinti pe el si las-o peste noapte cam in doua zile o sa iti treaca. Dar dupa ca scoti pasta de dinti date cu o crema hidratanta pentru ca pasta de dinti usuca pielea!

3 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Cand iesi puneti un plasture din ala pentru herpes, culoarea pielii. Cand esti acasa sa iti dai cu crema.

| Gabriela_Mihaela_1990 a răspuns:

După 8 ani in lupta cu coșurile si puncte negre iți sfătuiesc sa iți cauți ulei 100% pur de arbore de ceai (tea tree) de la Thursday Plantation.
Pui câteva picături pe bețișor si apoi aplici pe cos. O sa se vadă efectele foarte repede.
Te mai sfătuiesc sa iți schimbi săpunul normal cu un săpun pe baza de 100% ulei pur de arbore de ceai (tea tree) pentru excesul de sebum si pentru a distruge eficient coșurile

| Membru0 a răspuns:

Incearca sa dai cu o crema care sa cicarizeze cum este crema de galbenele.Nu da cu fond de ten sau corector fiindca o sa se vada mai urat. Sper sa-ti treaca!