| Dennisa23 a întrebat:

Hey TPU.Am o intrebare cate produse de machiaj al trebuii sa aiba o fata?
Funda cele mai bune raspunspunsuri!

Răspuns Câştigător
| Kasia a răspuns:

Fond de ten
corector daca ai probleme ale tenului-eu una nu folosesc corector
pudra
rimel
farduri-eu folosesc doar in nuante naturale de maro
creion negru, alb, maro
eyeliner lichid negru
blush
bronzer
luciu natural
ruj nude
ruj rosu
balsam de buze cu SPF

evident ca nu le vei folosi pe toate de-o data...dar astea te vor ajuta sa iti faci un machiaj in functie de ocazie si de starea ta de spirit din acea zi.

14 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Nu este un numar exact. Fiecare are defectele sale pe care vrea sa le acopere dar uite aici un clip:
http://www.youtube.com/......ttp?/watch

| pwp a răspuns:

Daca sunt de calitate e bine sa fie unul din fiecare categorie.

| Nastia a răspuns:

Depinde cate nevoi ai.eu am glossuri, rujuri, farduri, tus si rimel.cred ca e de ajuns.

| oOSaritaOo a răspuns:

Fond de ten, ruj, strugurel, creion pentru ochi şi rimel... nu cred că am uitat ceva... thinking

| BombonicaXD a răspuns:

Avand in vedere ca am 15 ani,uite cam ce folosesc in mod constant(nu-mi lipseste niciodata):
-fond de ten(chiar am probleme cu tenul deci este sfant pentru mine)
-corector
-anticearcan
-ruj
-luciu de buze
-rimel
-blush
Pudra,eyeliner,creion de sprancene,contur de buze, fard nu folosesc deloc, pentru ca, zic eu, nu am nevoie si in plus consider ca sunt prea mica si nu sunt potrivite pentru varsta mea(si-asa mi se pare ca pentru 15 ani folosesc destul de multe produse).
Deci, ca numar, am 1 fond de ten, 1 corector, 1 anticearcan, 5 rujuri, 3 luciuri de buze, 1 rimel si un 1 blush, deci in total cam 13 produse(plus ce mai iau de la mama). Take care.

| slowswag a răspuns:

Fond de ten, ruj, creion, rimel

| summergirl25 a răspuns:

Pai,depinde de ce vrei tu sa iti acoperi.De exempu, unele vor sa ascunda cearcanele sau sa se faca rosii in obrazi.Tu ce intentionezi sa schimbi la look-ul tau? Dar, eu cred ca produsele de machiaj de baza sunt:fond de ten, machiaj de ochi, pudra pentru obraji si rimel.Te-am ajutat?

| midu89 a răspuns:

De baza ar fi rimelul si un luciu de buze(eventual unul deschis(roz, sau chiar mai deschis)si un ruj rosu. apoi undeva de locul 2 ar fi fond de ten, o pudra si un tus sau creion ceva, ziua nu trebuie sa ne incarcam fata prea mult mai ales daca nu avem nevoie.

| Paoo a răspuns:

Fi naturala.
Eventual un rimel, ceva, luciu de buze.

| Anutza_Munny_1995 a răspuns:

Poti avea o multime de produse cosmetice dar esential este sa ai un rimel bun de asemenea un fond de ten potrivit pentru tenul tau un tus sau un creion si un luciu de buze potrivit pentru orice makeup

| Maria84s a răspuns:

Iti poti alege ceva mai variat, cum ar fi de ex: http://www.cosmetics-online.ro/index.php?route=product/category&path=3_7
Poti gasi usor culorile, pentru orice ocazie.

| Addiinnaa a răspuns:

Ai uitat să specifici vârsta.
Sunt multe fetițe care se machiază mult prea mult.
După părerea mea la vârsta de 14-16 ani nu ți-ar trebui mai mult decât un fond de ten bun, mascara, gloss, dacă ai nevoie creion pentru sprâncene sau ce folosești tu și un eyeliner.

| DreamyEyes a răspuns:

Pentru mine Blush-ul si anticearcanul sunt sunt sfinte big grin
deci blush, anticearcan, fond de ten, pudra, creion sau liner, rimel, si ruj sau luciu de buze.

| DreamyEyes a răspuns:

Pentru mine Blush-ul si anticearcanul sunt sunt sfinte big grin
deci blush, anticearcan, fond de ten, pudra, creion sau liner, rimel, si ruj sau luciu de buze.