Întrebare recomandată | Fiorella18 a întrebat:

Am o intrebare pentru fetele care folosesc produse de machiaj. Caut un fond de ten care sa aiba urmatoarele caracteristici: sa aiba acoperire medie, sa se intinda foarte usor, sa nu fie gras sau uleios ci mai degraba sa aiba un finish semimat, sa fie disponibil intr-o nuanta foarte deschisa, sa nu aiba parfum puternic, sa arate natural pe fata, sa aiba un pret accesibil (pana in 70 -80 lei. Cine poate sa ma ajute cu cateva idei?

Răspuns Câştigător
| PookieBear a răspuns:

Affinitone de la Maybelline ti-l recomand.Are textura usoara, super usor de folosit, se aplica in maxim 10 minute si iti lasa un finish destul de mat deoarece contine doar pigmenti plus vitamina E.Eu inainte foloseam si pudra semitransparenta pentru a-mi fixa fondul de ten dar acum nu mai am nevoie. Vine in mai multe nuante si pentru ten deschis (ca si al meu) iti va fi perfecta nuanta 02 Light Porcelain(asta daca vrei sa il comanzi online). Pretul e intre 50-55 de lei. Chiar iti recomand ca macar sa il incerci la un magazin care are tester daca nu vrei sa iei unul intreg pana nu esti sigura. happy

8 răspunsuri:
| callie2 a răspuns:

Folosesc acum maxfactor ageless elixir si sunt multumita.

| FlorenceVi a răspuns:

Eu de 4 ani folosesc Affinitone de la Maybelline. Se incadreaza perfect la cerintele tale. De regula este in jur de 39 de lei, dar l-am cumparat acum trei saptamani din Cora cu doar 24 lei. Il recomand.
Are si nuante foarte deschise, au tester si-ti poti alege nuanta cu usurinta.

| crissa20 a răspuns:

Eu folosesc fonduri de ten numai de la lóreal! acum ca este cald afara il folosesc pe cel spuma morphosse! e super bun! se intinde, are un finish natural si stiu sigur ca exista noante deschise, pentru ca si eu sunt ceva mai albalaughing, de asemenea nu e gras ca eu am tenul normal spre gras si pe fata mea se comporta binebig grin de sigur, ingrijirea fetei trebuie sa fie temeinica pentru ca produsul sa arate bine pe fata! Bafta!

| Fiorella18 explică:

Care anume de la avon? Merci pentru raspunsuri! Si despre cel de la revlon, am nevoie de numele fondului de ten! Multumesc!

| kdenisa a răspuns:

Incearca de la l'oreal ii super bun, sper ca nu te dai doar cu fond de ten ci te dai si cu pudra.

| florydyana a răspuns:

Eu ti-l recomand pe cel de la avon... este acesibil. funda?

| Yaasmina a răspuns:

Http://2.bp.blogspot.com/......g-sale.jpg Acesta îl folosesc eu în fiecare zi. L-am luat cu aprox. 65 de lei de la Catena. (recomand! :)) )

| irynuca a răspuns:

Revlonwinking